Të gjitha lajmet

PANA - FENER @ GAME 1

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

Foto: euroleague.com

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

18 Prill, 2017 @21:16

Panathinaikos
Fenerbahçe BC
Panathinaikos 58 : 71 Fenerbahçe BC
KC RIVERS 16 pikë Bogdan BOGDANOVIC 23 pikë

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, në ndeshjen ku pjesa e parë u mbyll me 14 pikë disavantazh për ta, arriti ta mposht me 13 pikë epërsi Panathinaikosin, 71-58 në fund.

Në palestrën “OAKA” të Panathinaikosit, që nga viti 2006, nuk ka arritur asnjë skuadër turke ta mposht Panën.

a

Bogdan Bogdanovic, shkëlqeu me 23 pikë, e 5 kërcime, derisa ishte i saktë 5 herë në 6 tentimet e tij nga vija e treshit.

Te grekët, KC Rivers ishte më i dalluari, ai shënoi 16 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Fenerbahçe kaloi 1-0 në epërsi në seri, derisa ndeshja e dytë do të luhet përsëri në Greqi me 20 prill.

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2017 @21:00

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti...

TOP 10 @ EUROBASKET

Mike Moser, lider i TOP 10-shes së xhiros

18 Prill, 2017 @12:58

Basketbollisti i Sigal Prishtiëns, Mike Moser, është në maje të...

PESARO-JUVECASERTA

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 Prill, 2017 @11:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është...

CAVALIERS vs PACERS @ GAME 2

Kampioni udhëton në Indiana me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:20

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, nuk gaboi as në...

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2017 @21:00

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti...

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 Prill, 2017 @20:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje....

RRUGA PËR FINAL FOUR (4)

Çerekfinalet e Euroligës: Panathinaikos – Fenerbahçe

Foto: euroleague.net

15 Prill, 2017 @10:00

Në këtë duel favoriti mungon. Feneri ka dëshmuar se fiton në...

RRUGA PËR FINAL FOUR (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Anadolu Efes

14 Prill, 2017 @10:00

Çifti ndoshta më i barabartë i çerekfinales mund të vendoset nga...

RRUGA PËR FINAL FOUR (2)

Çerekfinalet e Euroligës: CSKA Moska – Baskonia Vitoria Gasteiz

Foto: euroleague.net

13 Prill, 2017 @10:00

Kampionia aktuale përballë rebelimit bask. Parashikimi: 3-1...

Të gjitha lajmet nga Euroleague