Të gjitha lajmet

PACERS - CAVS @ GAME 3

Rikthim i madh nga Cavs, afër gj’finales

Foto: nba.com

Rikthim i madh nga Cavs, afër gj’finales

21 Prill, 2017 @9:25

Indiana Pacers
Cleveland Cavaliers
Indiana Pacers 114 : 119 Cleveland Cavaliers
Paul GEORGE 36 pikë LeBron JAMES 41 pikë

Rikthim i madh nga Cavs, afër gj’finales

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, në ndeshjen e tretë të serisë kundër Indana Pacers, arriti ta mposht kundërshtarin edhe pse ishte 26 pikë në disavantazh, me rezultat 119-114.

26 pikë disavantazh ishte rekordi i NBA-së në histori të Play-Offit, derisa Cavsi e barazoi këtë.

a

Super ylli i Clevelandit, LeBron James, ishte lojtari i ndeshjes i cili luajti me shifrat magjike triple-double, 41 pikë, 13 kërcime e 12 asistime, derisa e kaloi Kobe Bryantin në listën e koshashënuesve më të mirë në histori të Play-Offit, duke vendosur në pozitën e tretë.

Në anën tjetër performanca e mirë e Paul Georget ( 36 pikë, 15 kërcime e 9 asistime) nuk mjaftuan për fitoren e parë të serisë.

SKEMA E PLAY OFFIT

a

Cavsi tani kaloi 3-0 në epërsi në seri, derisa i nevojitet vetëm edhe një fitore për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Konferencës, kurse ndeshja e katërt do të luhet përsëri te Indiana me 23 prill.

CSKA - BASKONIA @ GAME 2

Hines, shpëtimtar i CSKA-së

Kyle Hines, vendimtar sonte te CSKA/ Foto: euroleague.net

20 Prill, 2017 @22:04

Kishin mbetur vetëm 1.1 sekonda para fundit të takimit, kur Kyle...

PANA - FENER @ GAME 2

Fenerbahçe me një këmbë në Final Four

Foto: euroleague.net

20 Prill, 2017 @20:56

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, e mposhti sonte Panathinaikos...

SHAWN JONES

Edhe një reprezentues i Kosovës në Serie A

20 Prill, 2017 @18:27

Pas Dardan Berishës, edhe një reperezentues i Kosovës në...

KOSOVA U16

Kosova U16 vazhdon përgatitjet për europian

Foto: fiba.com

20 Prill, 2017 @17:38

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

NGUSHËLLIM

Isaiah Thomas falenderon për mbështetjen

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @13:32

Disa ditë më parë, motra e Isaiah Thomasit, Chyna Thomas, e kishte...

INFORMATORI NR 26 I SUPERLIGËS

Xhiroja e kaluar, me dënime vetëm nga tekniket

Beqë Kovaçi, basketbollist i Vëllaznimit/ BOROZANI/ A. Paçarizi

20 Prill, 2017 @12:13

Xhiroja e XXVI e Superligës së Kosovës në basketboll, pas...

GAME 1

Të shtunën, nis finalja e Play-Offit

20 Prill, 2017 @12:07

Dy skuadrat më të mira të këtij stinori në Shqipëri, Tirana dhe...

GAME 3: JAZZ-OKC

Utah bën “JAZZ” me Oklahomën

Foto:nba.com

22 Prill, 2018 @9:34

Skuadra e Utah Jazzit, e mposhti Oklahoma City Thunderin, në...

GAME 3: T-WOLVES - ROCKETS

Fitorja e parë që nga viti 2004

Foto: nba.com

22 Prill, 2018 @9:16

Minnesota Timberwolves e regjistroi fitoren e parë të Play Offit...

GAME 4: PELICANS - BLAZERS

2 lojtarë 88 pikë, përcaktohet gj’finalisti i parë i Perëndimit

Foto: nba.com

22 Prill, 2018 @9:00

New Orleans Pelicans, u bë skuadra e parë që arriti 4 fitore në...

GAME 4: MIAMI - SIXERS

Super Ben Simmons, Phily pranë gjysmëfinales

Foto: Yahoo Sports

21 Prill, 2018 @22:30

Pas 48 minutave me basketboll fantastik, luftë të fortë dhe shumë...

GAME 3: PACERS - CAVS

Indiana fiton dramën në fund

Foto:nba.com

21 Prill, 2018 @8:51

Një fund fenomenal i lojës u zhvillua sot në mëngjes në ndeshjen...

Të gjitha lajmet nga NBA