Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Risi në Ligën e Kampionëve, për ekipet kosovare

Foto: prishtinafc.com

Risi në Ligën e Kampionëve, për ekipet kosovare

Teksti: FFK

24 Prill, 2018 @16:03

Gjatë seminarit që UEFA e organizoi këto ditë, për Ligën e Kombeve e ku morën pjesë drejtori i ekipeve kombëtare dhe për marrëdhënie me jashtë Artan Govori bashkë me menaxherin Rinor Havollin, përveç njohurive për përgatitjen e garave në Ligën e Kombeve që nis me një format të tillë për herë të parë, u njoftuan edhe për ndryshimet në lidhje me kualifikimet e skuadrave kampione në Ligën e Kampionëve.

Kështu që në fazën e parë do të ketë gara parakualifikuese ndërmjet kampionëve kombëtar të ndara në grupe.

Së këndejmi skuadra kampione e këtij edicioni në Vala Superligën e Kosovës, do të bëjë gara në Gjibraltar ku në grup do të jenë veç kampionit nga mikpritësi Gjibraltari edhe kampioni i Andorrës, San Marinos dhe kampioni i Kosovës.

Ndeshjet do të zhvillohen në fund të muajt qershor në Gjibraltar dhe shorti do të hidhet para fillimit të garave.

Fituesi nga ky grup do të vazhdojë kualifikimet e rregullta në bazë të fituesve të grupeve tjera. Kjo është një risi që duhen ta kenë parasysh skuadra që do të shpallet kampion i Kosovës, në mënyrë që të jetë e përgatitur maksimalisht në të gjitha aspektet për këto gara.

PARTIZANI - SKËNDERBEU

Fitore dramatike e Skënderbeut!

Foto: KF Skënderbeu

23 Prill, 2018 @19:54

Në takimin e zhvilluar sonte në “Selman Stërmasi” të Tiranës,...

TURQI

Lufta për titull, “nxehtë” në Turqi

Foto: BR Sports

23 Prill, 2018 @19:49

Kur jemi 4 xhiro para përfundimit të sezonit në Superligën Turke...

SUPERLIGA

Publikohen terminet për dy xhirot e ardhshme

BOROZANI / A.P

23 Prill, 2018 @16:24

Janë publikuar terminet për dy xhirot e ardhshme të Superligës...

LIGA E PARË

Terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë

BOROZANI

23 Prill, 2018 @16:10

Janë publikuar terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë...

SHKËNDIJA KAMPIONE

Për të dytën herë në histori

22 Prill, 2018 @18:05

Shkëndijës së Qatip Osmanit i është dashur sot vetëm një pikë...

FA CUP: 1/2

United vs. Chelsea, finalja e FA Cup

Foto: BT Sports

22 Prill, 2018 @16:48

Pas Manchester Unitedit, finalisti i dytë i FA Cup është Chelsea....

LLAPI - DRITA

Super Kastriot Rexha, Drita fiton në Podujevë

BOROZANI/ A.P

22 Prill, 2018 @16:40

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Superligë, skuadra e Dritës ka...

BALLKANI - FERIZAJ

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

22 Prill, 2018 @16:29

Gabimin e KEK-ut dje e ka shfrytëzuar si është më së miri...

BESA - DRENICA

Genc Hamiti vendimtar, zbret Besën në zonën e ‘ftohtë’

22 Prill, 2018 @16:15

Me një gol të Genc Hamitit në minutën e 79’, Drenica ka arritur...

VLLAZNIA - PRISHTINA

Mankenda mban Prishtinën në garë

22 Prill, 2018 @16:06

Pas arritjes së finales së Kupës në mesjavë, skuadra e...

SUPERLIGA

Publikohen terminet për dy xhirot e ardhshme

BOROZANI / A.P

23 Prill, 2018 @16:24

Janë publikuar terminet për dy xhirot e ardhshme të Superligës...

LLAPI - DRITA

Super Kastriot Rexha, Drita fiton në Podujevë

BOROZANI/ A.P

22 Prill, 2018 @16:40

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Superligë, skuadra e Dritës ka...

BESA - DRENICA

Genc Hamiti vendimtar, zbret Besën në zonën e ‘ftohtë’

22 Prill, 2018 @16:15

Me një gol të Genc Hamitit në minutën e 79’, Drenica ka arritur...

VLLAZNIA - PRISHTINA

Mankenda mban Prishtinën në garë

22 Prill, 2018 @16:06

Pas arritjes së finales së Kupës në mesjavë, skuadra e...

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari mposht Vëllaznimin, ngjitet në zonën e barazhit

22 Prill, 2018 @15:53

Në takimin e luajtur sot në kryeqytet, Vëllaznimi është mposhtur...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga