Të gjitha lajmet

1/4: SEVILLA - BAYERN

Ritmi i pandalshëm i fitoreve

Foto: championsleague/fb

Ritmi i pandalshëm i fitoreve

3 Prill, 2018 @21:38

Sevilla
Bayern München
Sevilla 1 : 2 Bayern München
Pablo Sarabia 32' 37' Jesús Navas (AG), 68' Thiago Alcântara

Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla.

Sevilla

Bayern Munchen ka vazhduar me fitore në Ligë të Kampionëve, edhe në çerekfinale. Përkundër se ekipi i Juup Heynckesit ishte në disavantazh 1-0, në fund, bavarezët kanë mposhtur andaluzianët, 1-2.

SKEMA CHAMPIONS LEAEGUE

Kjo është fitorja e shtatë me radhë e Bayernit këtë stinor në Ligë të Kampionëve, ndërsa javën tjetër në Allianz Arena pret Sevillën me avantazh një golësh.

Ribery

KOSOVA U16

Kosova U16 në Irlandën Veriore për 3 ndeshje

3 Prill, 2018 @13:59

Përfaqësuesja U16 e Kosovës sot ka udhëtuar në Irlandën Veriore...

CHAMPIONS LEAGUE: 1/4

Bayerni sfidohet në Andaluzi

3 Prill, 2018 @13:41

Një nga dy ndeshjet e natës së sontme zhvillohet në Andaluzi të...

CHAMPIONS LEAGUE: 1/4

Kampioni e nënkampioni takohen në Torino

3 Prill, 2018 @13:34

Me fillim nga ora 20:45, sonte zhvillohen dy ndeshje të fazës...

PËRCAKTOHEN REFERËT

Gjyqtarët e gjysmëfinaleve të Kupës

BOROZANI/A.P.

3 Prill, 2018 @12:30

FFK ka përcaktuar referët që do të ndajnë drejtësinë në...

SHQIP NË BOTË

Gol dhe asist, vazhdon shkëlqimi i Atdhe Nuhiut

2 Prill, 2018 @18:22

Pas dy golave të shënuara tri ditë më parë, shkëlqimi i Atdhe...

ORARI I TAKIMEVE PËR XHIRON XXIV

4 të shtunën, 4 të dielën

BOROZANI/ A. P.

2 Prill, 2018 @13:00

FFK ka publikuar sot orarin e ndeshjeve të xhiros së XXIV të...

ORARI I NDESHJEVE

Xhiroja e XXVI në katër ditë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Prill, 2018 @12:55

FFK ka publikuar sot orarin e ndeshjeve të xhiros së XXVI të...

ALAN PARDEW

Qëndroi vetëm 4 muaj

Foto: premierleague.com

2 Prill, 2018 @12:46

Pas tetë humbjeve radhazi dhe vendit të fundit në klasifikim, West...

FERIZAJI-KEK

Ferizaji mposht KEK-un, ‘nxehet’ Liga e Parë

Foto: nga arkivi

1 Prill, 2018 @16:33

Ka ardhë edhe humbja e dytë e KEK-ut në stinorin pranveror,...

GJILANI-VLLAZNIA

Haxhimusa me hat-trick siguron fitoren

1 Prill, 2018 @15:41

Gjilanit i është dashur t’i dalë përballë përsëri Vllaznia e...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League