Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE - GRUPI D3

Rivali i ardhshëm i Kosovës merr kreun e grupit

Rivali i ardhshëm i Kosovës merr kreun e grupit

7 Shtator, 2018 @21:45

Ishujt Faroe
Malta
Ishujt Faroe 3 : 1 Malta
J.Edmundsson 31', K.Joensen 38', H.Hansson 52' M.Mifsud 42'

Tórsvøllur (Torshavn)

Në ndeshjen tjetër të grupit të Kosovës në Ligën e Kombeve, Ishujt Faroe kanë shënuar fitore 3-1 ndaj Maltës.

Kjo fitore bën që Ishujt Faroe tashmë të jenë në krye të grupit me 3 pikë, para Azerbajxhanit e Kosovës që kanë nga 1, derisa Malta pas xhiros së parë ndodhet e fundit me 0 pikë.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

Ndaj Ishujve Faroe, Kosova luan të hënën më 10 shtator në Prishtinë.

KOSOVA U21 - IRLANDA U21

Kosova U21 baraz ndaj Irlandës U21

P.P për Borozani

7 Shtator, 2018 @19:52

Në takimin e luajtur sonte në Mitrovicë, përfaqësuesja e...

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani vs. Kosova, notat e lojtarëve

Foto: UEFA

7 Shtator, 2018 @19:06

Pas barazimit ndaj Azerbajxhanit në Baku, këto janë notat...

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

Foto: UEFA

7 Shtator, 2018 @18:55

Kthehemi nga Baku me pikë! Në ndeshjen e parë në kuadër të...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Izraeli

7 Shtator, 2018 @18:35

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe të...

KOSOVA U21 - IRLANDA U21

Kosova U21 vs. Irlanda U21, publikohet formacioni i Kosovës

7 Shtator, 2018 @16:35

Me fillim nga ora 19:00, Kosova U21 e pret në “Adem Jashari” të...

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Publikohet formacioni i Kosovës

7 Shtator, 2018 @15:28

Pak para ndeshjes, është publikuar formacioni startues i Kosovës...

DIEGO ARMANDO MARADONA

Nënshkruan me skuadrën meksikane

7 Shtator, 2018 @12:51

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka nënshkruar...

JAPONIA - KILI

Termeti anulon ndeshjen

Foto: ESPN

7 Shtator, 2018 @12:47

Ndeshja miqësore ndërmjet Japonisë dhe Kilit, është anuluar për...

SHQIPËRIA - IZRAELI

Strakosha shpëton, Xhaka shënon për 3 pikë

7 Shtator, 2018 @20:57

Fillim i mbarë i Christian Panuccit me Shqipërinë në Ligën e...

MIQËSORE

Belgjika deklason kundërshtarin e ardhshëm të Shqipërisë

7 Shtator, 2018 @20:51

Për shkak që grupet e tyre përmbajnë nga 3 ekipe dhe këtë xhiro...

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani vs. Kosova, notat e lojtarëve

Foto: UEFA

7 Shtator, 2018 @19:06

Pas barazimit ndaj Azerbajxhanit në Baku, këto janë notat...

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

Foto: UEFA

7 Shtator, 2018 @18:55

Kthehemi nga Baku me pikë! Në ndeshjen e parë në kuadër të...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Izraeli

7 Shtator, 2018 @18:35

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe të...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve