Të gjitha lajmet

POLONIA - HUNGARIA

Rivali i ardhshëm i Kosovës mposhtet në Poloni

Foto: FIBA WC

Rivali i ardhshëm i Kosovës mposhtet në Poloni

24 Nëntor, 2017 @21:01

Polonia
Hungaria
Polonia 70 : 60 Hungaria
M.Ponitka 17 pikë Z.Perl 18 pikë

GRUPI C

Në ndeshjen tjetër të Grupit C, Polonia e ka mposhtur me rezultat 70-60 përfaqësuesen e Hungarisë. Kjo e fundit do të jetë kundërshtarja e ardhshme e Kosovës pas dy ditëve, pasi që, siç dihet, edhe Kosova ndodhet në këtë grup.

Ndeshja mes këtyre dy përfaqësueseve në përgjithësi ishte e barabartë, ndërsa diferenca u bë në 10 minutëshin e fundit, në të cilin Polonia shënoi 31 pikë dhe pranoi vetëm 20 pikë, gjë që krijoi diferencë të dukshme në rezultat.

GRUPET DREJT KINA 2019

Pas xhiros së parë, grupit i prin Lituania, ndërsa Polonia ndodhet në vendin e dytë me pikë të barabarta por me koshaverazh më të dobët. Njëjtë sikur ndeshja Hungari-Kosovë, edhe ndeshja Lituania-Poloni zhvillohet pas dy ditëve (26 nëntor).

PJESA E PARË

Barazim pas pjesës së parë

BOROZANI/ D.S

24 Nëntor, 2017 @19:27

Në ndeshjen e parë kualifikuese drejt Botërorit ‘Kina 2019’,...

KOSOVA - LITUANIA

100 lituanezë të pranishëm në Kosovë!

BOROZANI/ D.S

24 Nëntor, 2017 @19:06

Pak çaste para fillimit të ndeshjes, Borozani.com ka siguruar foto...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Lituania

BOROZANI/ D.S

24 Nëntor, 2017 @18:24

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe të Lituanisë....

TICKETS

Edhe pak bileta në shitje

24 Nëntor, 2017 @14:48

Dueli Kosova-Lituania që nis sonte në ora 19:00 në Pallatin e...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të...

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019