Të gjitha lajmet

NË GJEVGJELI

Rivali i Bashkimit, ndërron play’in amerikan

Foto: balkanleague.net

Rivali i Bashkimit, ndërron play’in amerikan

12 Janar, 2018 @12:36

Skuadra e Blokotehnas, që do të jetë mysafire e parë e Bashkimit në vitin 2018 në kuadër të BIBL, sot ka regjistruar ndërrimin e playmakerit të skuadrës në këtë ligë.

Pas lëndimit të Michael Mallory, ata kanë regjistruar organizatorin tjetër amerikan, Johnatan Hudson, ka bërë të ditur faqja zyrtare e BIBL pak më parë.

Hudson që ka qenë pjesë e Naglisit në Lituani së fundi, ka pasur mesatare prej 18.7 pikëve, 4.9 asistimeve në 22 ndeshje të zhvilluara atje.

Lojtari në fjalë pritet të arrijë në fundjavë në Gjevgjeli, ndërsa BIBL ka bërë të ditur se ai do të ketë të drejtë loje ndaj Bashkimit më 17 janar, në Sezai Surroi.

PHILLY - CELTICS

Boston vazhdon serinë edhe në Londër

Foto: nba.com

12 Janar, 2018 @9:50

Ndeshja ndërmjet Boston Celtcs dhe Philadelphia 76ers, dje është...

SHTESË TJETËR

Vinny Zollo amerikani i radhës te Bashkimi

Vinny Zollo (majtas) duke e mbrojtur yllin e NBA-së Anthony Davis

12 Janar, 2018 @0:10

Vincent Zollo, do të jetë përforcimi i dytë i Bashkimit. Pas...

PRIZREN

Aaron Moss fundori i ri i Bashkimit

11 Janar, 2018 @23:07

Bashkimi fundorin e gjeti në Islandë. Amerikani Aaron Moss, do...

PANA - BARÇA

Panathinaikos mposht Barcelonën

Foto: euroleague.net

11 Janar, 2018 @22:43

Panathinaikosi arriti ta mposht Barcelonën me rezultat 84-75, në...

PËRFORCIMI I RADHËS

Ajazaj kalon te Kalaja

BOROZANI/ Arkiv/ E. D.

11 Janar, 2018 @21:40

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit, Qëndrim Ajazaj, do të...

EKSKLUZIVE

Një tjetër trajner grek te Bashkimi

Stratos Koukoulekidis/ Foto: balkanleague.net

11 Janar, 2018 @21:59

Bashkimi shpejt pritet të zyrtarizojë trajnerin e tretë për...

LOJTAR I DYFISHTË

Kryeziu edhe te Kalaja

BOROZANI/ A.P

11 Janar, 2018 @18:22

Lojtari i Bashkimit, Edmond Kryeziu, arriti marrëveshje me Kalanë...

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 Janar, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të...

TERMINET E XHIROS XV

Përcaktohet orari për xhiron XV

BOROZANI/ L. D.

11 Janar, 2018 @12:43

Tre ndeshje të shtunën dhe një të hënën, është orari i...

PAS KANDEMIRIT

Rashica zyrtarizohet si trajner i kampionit

11 Janar, 2018 @19:38

Ekipi kampion i Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka...

SHTESË NË SKUADËR

Trepça pranë edhe një të huaji

11 Janar, 2018 @12:18

Ekipi mitrovicas, Trepça, nuk do të ndalet me përforcime siç...

TERMINI I NDESHJES SË MBETUR

Caktohet data për ndeshjen Bashkimi-Ibri

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Rilski/ BOROZANI/ A. P.

10 Janar, 2018 @22:26

Ndeshja e shtyer e muajit nëntor 2017 ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit...

NË ITALI

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Scott Bamforth me fanellën e Kosovës/ Foto: fiba.basketball

10 Janar, 2018 @22:43

Reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është...

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 Prill, 2018 @11:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores...

LEVSKI-BASHKIMI

Finalja, e pakalueshme për Bashkimin

15 Prill, 2018 @17:48

Finalja e dytë e vitit me radhë dhe Bashkimi përsëri nuk e arrin...

ÇEREKU I TRETË: LEVSKI-BASHKIMI

5 pikë larg titullit

15 Prill, 2018 @17:29

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes Levski-Bashkimi,...

PJESA E PARË: LEVSKI-BASHKIMI

Levski shkon në pushim me avantazh

15 Prill, 2018 @16:54

Levski i Sofjes ka arritur të rikthehet në çerekun e dytë me...

ÇEREKU I PARË: LEVSKI-BASHKIMI

Ç1: Bashkimi në epërsi pas 10 minutash

15 Prill, 2018 @16:29

Bashkimi ka pëfunduar çerekun e parë të finales së BIBL-it në...

Të gjitha lajmet nga Balkan League