Të gjitha lajmet

CEDRICK BOWEN

Rivali i Bashkimit, përforcohet

Foto: sportando

Rivali i Bashkimit, përforcohet

8 Janar, 2018 @23:21

Skuadra maqedonase, Blokotehna, sot ka zyrtarizuar lojtarin e ri në radhët e saj, para ndeshjes me Bashkimin në kuadër të BIBL, që pritet të zhvillohet më 17 janar.

Cedrick Bowen, alo-qendra amerikane e Akademik Bultexit, është anëtar i ri i Blokotehnës, që është lidere aktuale e BIBL.

Ai ka pasur mesatare prej 9.5 pikëve dhe 4.5 kërcimeve në elitën bullgare me Akademikun përgjatë pjesës vjeshtore të stinorit.

DRAGAN SEKELJA

Ylli merr qendër kroate me përvojë

8 Janar, 2018 @21:49

Skuadra e Golden Eagle Yllit, ka bërë të ditur përmes një...

LËVIZJE NË SUHAREKË

Ylli ndahet me Morinën

8 Janar, 2018 @22:55

Vetëm disa minuta pasi që zyrtarizuar ardhjen e qendrës kroate, KB...

FBK

Hapet afati kalimtar dimëror

BOROZANI / Arkiv

8 Janar, 2018 @17:25

Derisa ekipet kanë zyrtarizuar lojtarët e tyre dhe kalimet...

NË RAHOVEC

Loci fillon punën te Rahoveci

Bujar Loci/ BOROZANI/ L. D.

8 Janar, 2018 @18:20

Trajneri pejan, Bujar Loci, tashmë edhe zyrtarisht ka nisur punën...

RIKHEHET

Emra rikthehet te Bashkimi

8 Janar, 2018 @19:00

Basketbollistja prizrenase, Ulpiana Emra, që në stinorin e fundit...

SAN ANTONIO SPURS

Kawhi Leonard lëndohet përsëri

Foto: nba.com

8 Janar, 2018 @14:16

Ylli i San Antonio Spursit, Kawhi Leonard, pas rikthimit të tij nga...

KOSOVARI

Enis Sipahi viktimë e licensës

8 Janar, 2018 @14:05

Basketbollisti me prejardhje nga Kosova, Enis Sipahi, është i...

NË ÇEKI

Dardani 11 pikë në fitoren e radhës

Foto: basketball.cl

8 Janar, 2018 @15:57

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka shënuar...

I SKADON KONTRATA

Sami Hajzeri, i lirë

Sami Hajzeri, duke duartrokitur/ BOROZANI/ L. D.

7 Janar, 2018 @21:45

Basketbollisti pejan, që mbrojti gjatë stinorit vjeshtor ngjyrat e...

STEPHEN CURRY

Tre çerekë, 45 pikë!

Foto: nba.com

7 Janar, 2018 @10:40

Super ylli i Golden State Warriorsit, Stephen Curry, dje në ndeshjen...

MAGIC - CAVS

James magjik në Orlando

Foto: nba,com

7 Janar, 2018 @10:32

Cleveland Cavaliers, me anë të super yllit LeBron James, arriti ta...

NË LITUANI

17 minuta për Lis Shoshin në debutim

7 Janar, 2018 @21:34

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi,...

TYQUAN BITTING

Rahoveci zyrtarizon Bittingun

Foto: KBRahoveci

6 Janar, 2018 @22:14

Pas lajmit ekskluziv të botuar sot në Borozani.com për...

GRIFFIN RAMME

Ish-lojtari i Bashkimit dhe Tiranës, në Ulqin

6 Janar, 2018 @21:06

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit të Prizrenit dhe Tiranës,...

TIRANA-BLOKOTEHNA

Blokotehna e fortë për Tiranën

Foto: balkanleague.net

20 Dhjetor, 2017 @20:48

Dueli i fundit i ligës ballkanike për këtë vit i ka takuar...

AMB. BULLGARE - BASHKIMI

Reagon FBK

19 Dhjetor, 2017 @15:37

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka lëshuar një reagim...

REFERËT NDËRKOMBËTAR

Treshja kosovare referon Tiranën nesër

BOROZANI/ A. P./ Arkiv

19 Dhjetor, 2017 @13:09

Treshja e referëve nga Kosova, nesër do të referojë në kuadër...

VENDIMI I LIGËS BALLKANIKE

Bashkimi humb me rezultat zyrtar

BOROZANI/ A. P.

19 Dhjetor, 2017 @12:49

BIBL ka vendosur. Rilski Sportist e fiton ndeshjen ndaj Bashkimit me...

Të gjitha lajmet nga Balkan League