Të gjitha lajmet

GRUPI C: QARABAG - ROMA

Roma mposht Qarabagun e Agollit dhe merr kreun

Foto: Squawka

Roma mposht Qarabagun e Agollit dhe merr kreun

27 Shtator, 2017 @19:53

Qarabag
Roma
Qarabag 1 : 2 Roma
P.Henrique 28' K.Manolas 7', E.Dzeko 15'

Baku National Stadium (Baku)

Formën e mirë në Serie A skuadra e Romës e ka vazhduar edhe në Evropë.

Skuadra nga kryeqyteti italian sonte fitoi 1-2 në takimin ndaj Qarabagut të Ansi Agollit, për ta marrë kreun e grupit të paktën përkohësisht, me Atleticon e Chelsean që ndeshjen mes vete e luajnë më vonë.

ORARI DHE GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Agolli ishte startues dhe luajti për 90 minuta në këtë duel, ndërsa skuadra e tij shihet si ‘autsajdere’ totale e këtij grupi.

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Vjen fitorja e parë e Flamurtarit

27 Shtator, 2017 @17:45

Pas 6 xhirove pa fitore, Flamurtari e ka gjetur trepikëshin e parë,...

VËLLAZNIMI - BESA

Zeneli siguron 3 pikë për Vëllaznimin

Pamje nga takimi mes Vëllaznimit e Besës (27.09.2017) (Foto: Lirak Kërleshi)

27 Shtator, 2017 @17:34

Pas humbjes nga Llapi në fundjavë, Vëllaznimi i është rikthyer...

PRISHTINA - FERONIKELI

Prishtina e Feronikeli ndajnë pikët

27 Shtator, 2017 @17:29

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e Feronikelit, ku Prishtina...

TREPÇA '89 - LLAPI

Kampioni njofton Llapin me humbje

27 Shtator, 2017 @17:28

Vjen edhe humbja e parë sivjet për skuadrën e Llapit. Skuadra e...

GRUPI D

Ndeshje të lehta për favoritët

27 Shtator, 2017 @10:55

Pas xhiros së parë që solli duelin mes Barcelonës dhe Juventusit,...

GRUPI C

‘Wanda Metropolitano’ mikpret derbin e parë

27 Shtator, 2017 @10:43

Pas ndërtimit të stadiumit të ri, që duket i mrekullueshëm,...

GRUPI B

‘Ndeshja e mbrëmjes’ luhet në Paris

27 Shtator, 2017 @10:35

Ndeshja më interesante e mbrëmjes sonte zhvillohet në Paris....

GRUPI A

United udhëton në Moskë, Baseli i Xhakës pret Benficën

27 Shtator, 2017 @10:25

Pas fitoreve në ndeshjet përkatëse në xhiron e parë, dy liderët...

GRUPI G: BESIKTAS - LEIPZIG

2 ndeshje, 2 fitore, Besiktas kryeson grupin

26 Shtator, 2017 @22:47

Vazhdon forma e shkëlqyer e Besiktasit në Evropë! Humbja në...

Të gjitha lajmet nga Champions League