Të gjitha lajmet

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 Qershor, 2018 @21:17

Irani
Portugalia
Irani 1 : 1 Portugalia
K. Ansarifard (P) 90'+3 45' Ricardo Quaresma

Mordovia Arena, Saransk.

VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë qendrën e vëmendjes sonte, derisa Portugalia nëpër vrimë të gjilpërës arriti të tetën e finales së Kupës së Botës.

Portugalia dukej se po shkonte lehtë tutje, derisa avanconte me supergolin e Ricardo Quaresmas dhe Marokoja mposhtte Spanjën 2-1 në ndërkohë.

TABELA AKTUALE dhe ORARI

Por, penalltia nga VAR për Karim Ansarifardin, barazimi i rezultatit 1-1, në anën tjetër barazoi edhe Spanja 2-2 e Irani dështoi të shënonte në sekondën e fundit të ndeshjes para portës portugeze - bën që drama të përfundonte me fishkëllimën e fundit të referit.

Irani, po të fitonte, eliminohej Portugalia. Cristiano Ronaldo dështoi të shënonte për epërsinë 2-1, duke dështuar nga penalltia. Ndërsa më pas, VAR mbylli njërin sy duke ia dhënë kartonin e verdhë Cristiano Ronaldos, pas goditjes së qëllimshme të lojtarit kundërshtar.

Në të tetën e finales, Portugalia do të takohet me Uruguajin, ndërsa Irani është eliminuar nga Kupa e Botës.

a

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 Qershor, 2018 @21:06

Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një...

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

11-SHET

Formacionet: Irani - Portugalia

25 Qershor, 2018 @18:05

Janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe të...

TRESHJA ME SHQIPONJË

Gjobiten, por nuk suspendohen

25 Qershor, 2018 @17:53

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Stephan Lichtsteiner nuk janë...

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 Qershor, 2018 @16:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia...

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 Qershor, 2018 @16:45

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është...

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 Qershor, 2018 @14:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 Qershor, 2018 @21:06

Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një...

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

11-SHET

Formacionet: Irani - Portugalia

25 Qershor, 2018 @18:05

Janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018