Të gjitha lajmet

FIFA CLUB WORLD CUP

Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës

Foto: FIFA.COM

Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës

18 Dhjetor, 2016 @14:00

REAL MADRID 4 : 2 KASHIMA
Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës
Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës
Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës
Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës
Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës
Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës
Ronaldo hat-trick, Reali kampion i Botës

Edhe pse nuk arriti ta përfundojë takimin në kohë të rregullt, Reali nuk lejoi befasi dhe pas vazhdimeve arriti ta mposhtë skuadrën e Kashimas, për ta shtuar kështu edhe një trofe në kabinetin e gjërë të ‘Bernabeut’.

Koha e rregullt u mbyll 2-2. me golat për Realin që u shënuan nga Ronaldo (P) e Benzema, ndërsa në kohën shtesë, ‘Topi i Artë 2016’ shpërtheu duke shënuar edhe 2 herë, për ta kompletuar hat-trickun e 40 personal si madrilen dhe për ta mbyllur dilemën e fituesit.

Duhet përmendur që edhe skuadra e Kashimas zhvilloi një ndeshje shumë të mirë. Madje gjatë shtesave, kur rezultati ishte 3-2, skuadrës së Kashimës iu mohua goli nga shtylla e më pas Reali nuk dhuroi më mundësi për ta.

Ky ishte trofeu i dytë për Realin në këtë garë, garë e cila ka filluar të zhvillohet relativisht vonë, ndërsa në përgjithësi, ky është trofeu i pestë interkontinental për madrilenët.


Real Madrid vs Kashima Antlers 2-2 All Goals… by sharmanher

SUNDAY EXPRESS

Shet Barkley për Depay dhe Schneiderlin

18 Dhjetor, 2016 @12:01

Sunday Express në faqen e sportit sot kumton se ka zbuluar planin e...

CLUB WORLD CUP 2016

Atletico Nacional i treti në botë

18 Dhjetor, 2016 @11:48

Ekipi kolumbian, Atletico Nacional, ka arritur që të fitojë...

BIANCONERI

Juventus i sotëm, pranë historisë

18 Dhjetor, 2016 @0:11

Një gol i shënuar nga Gonzalo Higuain ka sjellë fitoren e madhe...

STATS

Pogba i Juves vs. Pogba i Manchesterit

17 Dhjetor, 2016 @23:04

Lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit, Paul Pogba, që...

JUVE - ROMA

Kampioni tregon forcën, forcon kreun

Foto: Squawka

17 Dhjetor, 2016 @22:36

Me fitoren e kampionit në fuqi është mbyllur ndeshja kryesore e...

VIDEO

Rashica asiston, Vitesse mposhtet

17 Dhjetor, 2016 @21:55

Goli i vetëm i Vitesses, që u asistua nga Milot Rashica, nuk i...

WBA - UNITED

3 radhazi për United, përsëri Zlatan

17 Dhjetor, 2016 @20:25

Në ndeshjen e fundit për ditën e sotme në Premier League, United...

ZYRTARE

Babaj transferohet te Ferizaji

17 Dhjetor, 2016 @19:53

Futbollisti me përvojë Shpëtim Babaj është transferuar te...

GUINGAMP vs PSG

Cavani s’mjafton, Guingamp godet Parisin

Foto: francefootball.fr

17 Dhjetor, 2016 @18:58

Paris St Germain ka pësuar humbjen e katërt të stinorit sonte në...

PUSHTON AMERIKËN

Shkëlzen Gashi, goli i vitit në MLS

17 Dhjetor, 2016 @18:40

Në elitën e futbollit amerikan ku kanë qenë prezent shumë yje...

NË PRIZREN

Shillova dhe Haxhaj ndahen me Lirinë

17 Dhjetor, 2016 @18:20

Liria, që aktualisht nuk ka trajner të skuadrës pas largimit të...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Atletico Madrid

29 Maj, 2018 @16:00

Barazimit ndaj Leganesit, Gironës, Qarabagut kanë shkatërruar...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Barcelona

29 Maj, 2018 @8:00

Një nga gjërat më absurde që mund të dëgjoni këtë pranverë...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Real Madrid

Foto: UCL/fb

28 Maj, 2018 @22:41

Ky Real është më i madh se galaktikët! Jo vetëm për kah...

KOLUMNE

Rishikim sezoni – La Liga

28 Maj, 2018 @22:24

Prej xhiros së dhjetë në La Liga, vetëm dy ekipe kanë ndryshuar...

LEVANTE - BARCELONA

Enis Bardhi me 2 gola, prishet seria e Barcelonës

Foto: BBC

13 Maj, 2018 @21:45

Edhe pse u mendua se Barcelona do ta përfundonte sezonin 2017/2018...

Të gjitha lajmet nga La Liga