Të gjitha lajmet

NEW ORLEANS

Rondo transferohet te Pelicansi

nba.com

Rondo transferohet te Pelicansi

16 Korrik, 2017 @10:51

Rajon Rondo, arriti marrëveshje me skuadrën New Orleans Pelicans.

Rondon e kërkonin edhe skuadrat Lakers e Knicks, derisa 31 vjeçari ka nënshkruar me Pelicansat kontratë një vjeçare dhe do të jetë bashkëlojtar me yje si Anthony Davis e DeMarcus Cousins.

Vitin e kaluar, Rajon Rondo me Chicago Bullsin luajti në 69 ndeshje dhe arriti një mesatare prej 7.8 pikëve, 6.7 asistime dhe 5.1 kërcimeve për ndeshje.

AUSTRIA - KOSOVA

Kosova mposhtet nga Austria në miqësoren e parë

Photo: Ernst Weiss

15 Korrik, 2017 @20:31

Epoka e Brad Greenberg me Kosovën ka nisur me humbje. ...

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

fiba.com

15 Korrik, 2017 @20:30

Një lojë shumë e ngushtë, e barabartë, u zhvillua mes...

IRJ MAQEDONIA - BULLGARIA

Rivali i Kosovës, mposht Bullgarinë në miqësore

sport.mk

15 Korrik, 2017 @20:25

Derisa Kosova është mposhtur nga Austria në miqësoren e sotme të...

EURO U-20 / DIV B

Kosova shkel Moldavinë për t’u këndellur

fiba.com

15 Korrik, 2017 @11:24

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka kaluar rrufeshëm ndaj Moldavisë...

TRANSFER

Jonathon Simmons kalon te Orlando

15 Korrik, 2017 @7:32

Me ardhjen e Rudy Gayit te San Antonio Spurs, Jonathon Simmons i iku...

PISTONS - NETS

Pistons fiton përmes “kullave binjake”

Foto: nba.com

8 Shkurt, 2018 @9:55

Me ardhjen e Blake Griffinit te skuadra e Detroitit, Pistonsat nuk...

CAVS - T'WOLVES

James shpëton Cavsët nga humbja

Foto: nba.com

8 Shkurt, 2018 @9:28

Super ylli i Cleveland Cavaliersit, LeBron James, sot në ndeshjen...

NEW YORK KNICKS

Lëndohet nga gjuri, mungon 12 muaj

7 Shkurt, 2018 @10:55

Ylli letonez i New York Knicksit, Kristaps Porzingis, sot në...

DALLAS MAVERICKS

Curry mbyll stinorin

7 Shkurt, 2018 @10:26

Basketbollisti i Dallas Mavericksit dhe vëllau i Stephen Curryt,...

MAGIC - CAVS

Ekipi më i dobët i Lindjes, përmbys Cavsët

7 Shkurt, 2018 @8:57

Disfata e Cleveland Cavaliersit ka qenë e pabesueshme mbrëmë....

Të gjitha lajmet nga NBA