Të gjitha lajmet

ECCLESTONE

Rosberg do t’i mungojë Formulës

REUTERS/Arkiv

Rosberg do t’i mungojë Formulës

9 Dhjetor, 2016 @14:09

Këto janë fjalët e shefit ekzekutiv të Formulës 1, Bernie Ecclestone. Kampioni i këtij viti në Formula 1, Nico Rosberg, që u pensinoua menjëherë pasi që u bë kampion për herë të parë në karrierë nuk do të jetë më pjesë e ekipit të Mercedesit dhe e garës më të shpejtë në botë.

“Ai është vetëm një kampion bote,” - ka thënë Ecclestone, duke cekur se emrat si Lewis Hamilton, Sebastian Vettel dhe Fernando Alonso që kanë fituar më shumë se njëherë titullin kanë arritur më shumë sesa Rosberg.

“Prandaj do ta quaj Nicon vetëm një kampion bote.” - ka thënë i pari i Formulës.

“Natyrisht ai nuk është i popullarizuar si Lewisi, por Nico është mjaft i dashur nga adhuruesit e këtij sporti. Prandaj, mungesa e tij nuk do të jetë e mirë për Formula 1,” - ka cekur Eurosport fjalët e 86 vjeçarit sot.

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Kthehen pa pikë

Foto: FHK

9 Dhjetor, 2016 @9:24

Hendbollistet e Kosovës nuk arritën të fitojnë asnjë pikë në...

NË SHKUP

Shaban Tërstena promovon librin

Foto: sport.com.mk

7 Dhjetor, 2016 @13:20

Në hotelin Aleksandar Palace në Shkup, Shaban Tërstena, ka...

FUTSALL SUPERLIGA

Derbi mbyllet me barazim

Foto: Borozani/Gent Polloshka

5 Dhjetor, 2016 @20:38

Në prani të afro 2000 shikuesve në palestrën “Shani Nushi” në...

FORMULA 1 2016 vs FORMULA 1 2017

Formula e re, për gara më sfiduese

8 Shkurt, 2017 @12:04

Me arsyetimin e ngritjes së konkurrencës dhe spektaklit, Formula 1...

NË MERCEDES

Bottas te ekipi kampion

16 Janar, 2017 @15:57

Piloti finlandez i Williamsit, Valtteri Bottas (27 vjeç), i është...

MERCEDES

Kolegu i Hamiltonit s’do të dihet deri në 2017

16 Dhjetor, 2016 @6:05

Pa ardhur Viti i Ri, nuk do të bëhet i ditur zyrtarisht kolegu i ri...

NË KËRKIM

Vettel s’e zëvendëson Rosbergun

5 Dhjetor, 2016 @14:31

Ngasësi i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka mohuar përfoljet se mund...

NICO ROSBERG

Kampioni befason! Pensionohet

2 Dhjetor, 2016 @14:57

Njeriu që pas 25 viteve karrierë mbi katër rrota këtë vit fitoi...

Të gjitha lajmet nga Formula 1