Të gjitha lajmet

ABU DHABI GP

Rosberg kampion i Formula 1!

Rosberg kampion i Formula 1!

27 Nëntor, 2016 @16:44

Me Nico Rosbergun kampion ka përfunduar sezoni në Formula 1!

Në garën e fundit që u zhvillua në Abu Dhabi, gjermani Rosberg përfundoi në vendin e dytë, vend i cili ishte i mjaftueshëm për ta fituar titullin, duke marrë parasysh që Rosberg ishte në epërsi në klasifikimin e përgjithshëm ndaj shokut të skuadrës Lewis Hamilton. Në permutacionet e paraqitura para garës, ishte kalkuluar që vendi i tretë ishte i mjaftueshëm për Rosbergun në rast se Hamiltoni përfundon i pari. Rosberg nuk lejoi befasi dhe e mbylli garën i dyti, e vendi i parë i Hamiltonit mbetet vetëm statistikë individuale për anglezin.

Gara e sotme ishte mjaft interesante, me Hamiltonin që tentoi maksimumin për ta fituar titullin, mirëpo Rosberg nuk lejoi befasi dhe e mbylli sezonin me titull. Vlen të përmendet që garë fantastike zhvilloi gjermani Sebastian Vettel, i cili përfundoi në vendin e tretë.

Kjo ishte hera e parë që gjermani e fiton titullin e Formula 1,

Renditja e garuesve sot:

ABU DHABI GP

Rosberg apo Hamilton, permutacionet para garës

27 Nëntor, 2016 @12:09

Me fillim nga ora 14:00 sot zhvillohet gara e fundit e sezonit të...

POLE RACE @ ABU DHABI GP

Hamilton i pari, Rosberg i dyti

REUTERS/Arkiv

26 Nëntor, 2016 @16:41

Lewis Hamilton ka dalë i pari në garën për pole-position, para...

FUTSAL CUP ELITE ROUND

Feniksi pëson edhe nga Kairati

25 Nëntor, 2016 @20:53

Pas humbjes së djeshme në ndeshjen e parë të Grupit A të Elite...

VOLEJBOLL FEMRAT

Vashat e Dritës fitojnë Kupën e Kosovës

25 Nëntor, 2016 @20:36

Klubi i volejbollit të Dritës te femrat ka fituar Kupën e Kosovës...

UEFA FUTSAL CUP

Përkundër dominimit, Feniksi e nis me humbje

24 Nëntor, 2016 @15:31

Përkundër paraqitjes shumë të mirë, skuadra e drejtuar nga Arben...

LIVE: UEFA FUTSAL CUP

Feniksi në disavantazh pas pjesës së parë

24 Nëntor, 2016 @14:38

Pas pjesës së parë, Feniksi është në disavantazh 2-1 ndaj...

ISH-KAMPIONI BUTTON

Gara e fundit për Jenson Button

Jenson Button/ REUTERS/ Arkiv

24 Nëntor, 2016 @13:50

Ish-kampioni i botës në Formula 1, Jenson Button, ka konfirmuar sot...

UEFA FUTSAL CUP

Nikars - Feniks, nis Elite Round

24 Nëntor, 2016 @9:25

Dueli ndërmjet Nikarsit letonez dhe Feniksit nga Kosova do të hap...

SKIJIM

FSK konfirmon garën në Brezovicë

23 Nëntor, 2016 @16:35

Federata e Skitarisë së Kosovës përmes një njoftimi të botuar...

HENDBOLL

Shqiponja kupton kundërshtarin në garat evropiane

22 Nëntor, 2016 @19:54

Skuadra e Shqiponjës, e cila para pak kohe e eliminoi skuadrën...

MEXICAN GP

Hamilton kampion bote

29 Tetor, 2017 @23:47

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton, është përsëri...

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @9:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

MALAYSIA GP

Verstappen fiton garën e Malajzisë

1 Tetor, 2017 @11:03

Edhe pse Hamilton u nis nga Pole Position, gara e Malajzisë në...

MALAYSIA GP

Lewis Hamilton niset i pari në garën e Malajzisë

Foto: BBC

30 Shtator, 2017 @12:56

Dy javë pasi e krijoi epërsinë 28 pikëshe ndaj Vettelit në...

SINGAPORE GP

Triumfon Hamilton, del i pari në renditje të përgjithshme

Foto: BBC

17 Shtator, 2017 @16:17

Edhe pse u nis nga vendi i pestë për shkak të mossuksesit që...

Të gjitha lajmet nga Formula 1