Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

Foto: FSHF

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

2 Shtator, 2017 @19:52

Shqipëria
Lihtenshtajni
Shqipëria 2 : 0 Lihtenshtajni

Elbasan Arena, Elbasan.
Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin
Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitoren e dytë me radhë në Grupin G kualifikues, për të ngritur kuotën e pikëve në 12, duke e mposhtur Lihtenshtajnin sonte në Elbasan, 2-0.

Pas pjesës së parë shterpe, përkundër dominimit në çdo cep të fushës, ka qenë një shut i Migjen Bashës drejt portës kundërshtare, që u devijua nga Odise Roshi për zhbllokim rezultati, 1-0.

TABELA AKTUALE DREJT RUSIA 2018

Më pas, sulmet kuqezi vazhduan derisa kapiteni Ansi Agolli me një veprim mashtrues, shënoi me të djathtën për të vulosur fatin e takimit, 2-0.

Eros Grezda për herë të parë luajti në 11-shen e parë të ekipit, ndërsa sonte përveç trajnerit debutues Christian Panucci, debutoi edhe Valon Ahmedi, si zëvendësues në 5 minutat e fundit të ndeshjes.

Shqipëria tash përgatitet shpejt, për udhëtimin e radhës 3 ditë pas, në Maqedoni.

form

KROACIA - KOSOVA

Kroacia vs. Kosova, publikohen formacionet

2 Shtator, 2017 @19:42

Janë publikuar formacionet e skuadrave të Kroacisë dhe Kosovës...

PJESA E PARË: SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Dominim total, por pa gol

2 Shtator, 2017 @18:53

Shqipëria ka nisur epokën me Christian Panuccin në krye të saj....

OPINION

Infrastruktura me facebook e petarda

BOROZANI/ L. D.

2 Shtator, 2017 @17:32

Gjilani me rrethinë ka ma shumë banorë se Andorra bashkë me San...

SHQIPËRI - LIHTENSHTAJN

Shqipëri vs. Lihtenshtajn, publikohen formacionet

2 Shtator, 2017 @17:08

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

NGA KONFERENCA PËR MEDIA

Bunjaki: Edhe cilësia e madhe është problem

BOROZANI/ErdisDriza/Arkiv

2 Shtator, 2017 @13:17

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, para...

ZONA: AMERIKA E MESME

1 gol, 3 pikë të reja, meksikanët ekipi i radhës në “Rusia 2018”

Foto: BR

2 Shtator, 2017 @11:36

Edhe Meksikoja ka siguruar biletën për Kampionat Botëror “Rusia...

UDHËTIMI

Kosova U21 arrin në Osnabruck, për ndeshje ndaj gjermanëve

Foto: FFK

2 Shtator, 2017 @11:28

Futbollisistët dhe stafi i përfaqësueses së Kosovës U21, pas...

NGA KONFERENCA PËR MEDIA

Modrić: Kosova është më e mirë si mysafire

Foto: Sportske.jutarnji.hr

2 Shtator, 2017 @11:19

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modrić, i zgjedhur si mesfushori...

PËR MEDIAT KROATE

Kozniku kroatëve, jeni favoritë por kujdes, ky është futboll

2 Shtator, 2017 @10:55

Ardian Kozniku, ish-reprezentues i Kroacisë dhe emër i njohur i...

NGA KONFERENCA PËR SHTYP

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

Foto: jutarnji/sport.com

1 Shtator, 2017 @23:37

Selektori i Kroacisë, Ante Čačić, në konferencën për shtyp...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018