Të gjitha lajmet

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @15:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur dhe me përvojë të madhe, Roy Hodgson, nuk i ka thënë “jo” ofertës së Crystal Palace-it.

Ekipi që nuk ka shënuar asnjë gol pas katër xhirove të para në Premier Ligë dhe nuk ka fituar asnjë pikë ende, ka shkarkuar ditë më parë trajnerin holandez Frank de Boer, ndërsa mbrëmë ka emëruar në vend të tij Hodgsonin me përvojë.

roy

Për Hodgsonin nuk nevojiten fjalë shumë, ndërsa së fundi ka drejtuar reprezentacionin e Anglisë në rrugë për EURO 2016.

Përndryshe, Hodgson ka qenë një kohë lojtar i Palace-it (1965/66), ndërsa gjatë emërimit të tij në këtë post ka thënë:

“E gjeta përsëri veten këtu. Pas shumë e shumë kohësh, më duket se u shpërbleva. Crystal Palace është ekip i Londrës jugore dhe ka shumë adhurues. Ambiciet janë reale dhe potencial për rritje ka. Do të punojë për të arritur qëllimet e ekipit. Jam shumë i lumtur që iu ktheva këtij klubi dhe futbollit në përgjithësi,” ka thënë Hodgson për cpfc.co.uk në deklaratën e parë të tij si trajenr i ri i ekipit.

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @13:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara,...

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @9:47

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @21:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @21:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @21:43

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United...

GRUPI D: BARCELONA-JUVENTUS

Messi i shënon Buffonit, Barcelona fiton

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @21:39

Barcelona e ka nisur mbarë stinorin e ri të Ligës së Kampionëve,...

FERONIKELI-LLAPI

Pa gola, ndajnë kreun, rrezikojnë lidershipin

12 Shtator, 2017 @17:39

Ashtu sikurse nisi, ashtu edhe përfundoi ndeshja sa i përket...

FERONIKELI - LLAPI

Pa gola pas 45 minutave

12 Shtator, 2017 @16:19

Pas 45 minutave lojë në Drenas, rezultati mes Feronikelit dhe...

FERONIKELI - LLAPI

Feronikeli vs. Llapi, publikohen formacionet

12 Shtator, 2017 @15:14

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

XHIRO E KATËRT

Mesjava me Superligën e Kosovës

Foto; BOROZANI

12 Shtator, 2017 @14:21

Përveç ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, kjo mesjavë na sjell...

TE HUDDERSFIELD TOWN

Me dhurata për tifozët që udhëtojnë

21 Dhjetor, 2017 @9:29

Mbrojtësi danez i Huddersfield Town, Mathias Jorgensen, i ka ofruar...

1/2

Kupa e Ligës, përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

20 Dhjetor, 2017 @23:30

Pas ndeshjeve të luajtura sonte, janë përcaktuar çiftet...

LEAGUE CUP 1/4: BRISTOL CITY - MUFC

Befason Bristol, eliminohet United

20 Dhjetor, 2017 @23:00

Fituesi i Kupës së Ligës sezonin e kaluar, Manchester United,...

LEAGUE CUP 1/4: CHELSEA - BOURNEMOUTH

Morata shpëton Chelsean

Foto: Chelsea Official/ tw

20 Dhjetor, 2017 @22:35

Edhepse gjatë pjesës më të madhe të ndeshjes Chelsea kishte...

SWANSEA CITY

Të fundosurit shkarkojnë trajnerin

20 Dhjetor, 2017 @21:44

Skuadra e fundit në renditjen tabelare të Premier Ligës, Swansea,...

Të gjitha lajmet nga Premier League