Të gjitha lajmet

RAUNDI III I BASKETBALL CL

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

11 Korrik, 2017 @13:33

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

Stinori i rregullt për Sigal Prishtinën në Ligën e Kampionëve të basketbollit, që tash, duket të jetë larg - por natyrisht, jo edhe i pamundur.

Në rast se Sigal Prishtina kalon raundin e parë dhe raundin e dytë kualifikues në Ligë të Kampionëve, në raundin e tretë kualifikues e pret kampioni i FIBA Europe Cup, Nanterre, ekip francez ky - që triumfoi në garën ku morri edhe vetë Sigal Prishtina pjesë në stinorin e shkuar.

RAUNDI II I BASKETBALL CL

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

11 Korrik, 2017 @13:21

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin potencial edhe për raundin...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Sigal Prishtina mësoi rivalin

11 Korrik, 2017 @13:06

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin e parë në raundin...

KOSOVA DREJT MIQËSOREVE

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:57

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës...

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @11:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

ANDREW GOUDELOCK

Armani Milano zyrtarizon Goudelockun

10 Korrik, 2017 @12:01

Shuteri amerikan, 28 vjeçari Andrew Goudelock, është zyrtarizuar...

KAPITENI I RI

Dardani kapiten

10 Korrik, 2017 @9:03

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas largimit të Edmond...

LIGA ENDESA

Barcelona me oferta zyrtare për lojtarët e Baskonias

10 Korrik, 2017 @8:24

Skuadra e Barcelonës është duke renovuar ekipin dhe pasi që ka...

EURO U 18 / DIV C

Maltezi Cassar, MVP i europianit U18

10 Korrik, 2017 @4:45

Pasi që dërgoi ekipin e tij drejt medaljes së bronztë në...

EUROPIANI U18 - DIV C / FEMRAT

Vashat U18 përfunduan pa fitore Kampionatin

9 Korrik, 2017 @20:31

Vashat U18 të Kosovës në basketboll, me humbjen kundër Armenisë...

KUPA E KOSOVËS

Tërhiqet shorti për Kupën e Kosovës

BOROZANI/ Arkiv

4 Dhjetor, 2017 @17:56

Të hënën në zyre të Federatës së Basketbollit të Kosovës...

EUROPIANI U18 DIV C

Kosova fiton organizimin e Euro U18 Div C

Foto: FBK

4 Dhjetor, 2017 @11:20

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) e ka fituar të drejtën...

BOREA-KERASAN

Kerasani mposht Borean

Foto: Arkiv

3 Dhjetor, 2017 @21:02

Kerasan Prishtina ka arritur edhe fitoren e tretë të stinorit në...

PJESA E PARË: BOREA-KERASAN

Kerasani në epërsi ndaj Boreas

3 Dhjetor, 2017 @19:35

Skuadra prishtinase, Kerasan, ka marrë epërsinë në përballjen e...

FORMACIONET STARTUESE: BOREA-KERASAN

5-shet: Borea-Kerasan

3 Dhjetor, 2017 @19:11

Përballja e fundit e xhiros që posa filloi, ka nisur me këto...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga