Të gjitha lajmet

SAN ANTONIO SPURS

Gay te Spurs

Gay te Spurs

7 Korrik, 2017 @12:59

Ylli i deritanishëm i Sacramento Kingsit, Rudy Gay, arriti marëveshje me San Antonio Spursin.

Gay pritet të nënshkruajë kontratë dy vjeçare me Spursin me vlerë prej 17 milionë dollarësh.

Vitin e kaluar Rudy Gay luajti në 30 ndeshje dhe arriti një mesatare prej 18.7 pikëve, 6.3 kërcime dhe 2.8 asistimeve për ndeshje, ndërsa gjatë stinorit e përjetoi një lëndim të rëndë dhe mbetet të shihet se a do të rikthehet në formën e dikurshme.

KELLY OLYNYK

Olynyk kalon te Miami

nba.com

7 Korrik, 2017 @12:43

Lojtarin Kelly Olynyk të lëshuar nga Bostoni, e kapi Miami Heat. ...

MAVERICKS

Dirk Nowitzki vazhdon me Dallasin

7 Korrik, 2017 @12:37

Super ylli veteran i Dallas Mavericksit, Dirk Nowitzki, ka...

EUROPIANI U18 - DIV C / FEMRAT

1 pikë dallimi, Malta mposht Kosovën

6 Korrik, 2017 @18:12

Kosova U18 në kategorinë e femrave edhe në ndeshjen e dytë nuk e...

EUROPIANI U18 - DIV C

Nikoqiri mposht Kosovën

fiba.com

6 Korrik, 2017 @18:02

Pas fitores së djeshme kundër Armenisë, Përfaqësuesja U18 e...

RIVALI I KOSOVËS

Maqedonia natyralizon amerikanin Theodore

Jordan Theodore do të luaj kundër Kosovës në parakualifikime për Kina 2019, si reprezentues i IRJ Maqedonisë.

6 Korrik, 2017 @9:26

Kundërshtarja e Kosovës në Grupin C parakualifikues për...

EUROPIANI U18 - DIV C

Vjen fitorja, Kosova mposht Armeninë

5 Korrik, 2017 @16:14

Përfaqësuesja U18 e Kosovës në basketboll, arriti fitoren e...

PACERS - CAVS

Cavs ia dhuron fitoren Indianës

Foto: nba.com

13 Janar, 2018 @10:27

Një tjetër humbje e Clevelandit erdhi dje në ndeshjen kundër...

PHILLY - CELTICS

Boston vazhdon serinë edhe në Londër

Foto: nba.com

12 Janar, 2018 @9:50

Ndeshja ndërmjet Boston Celtcs dhe Philadelphia 76ers, dje është...

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 Janar, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të...

TWOLVES - CAVS

Cavs bëhet kafshatë e “ujqve”

Foto: nba.com

9 Janar, 2018 @11:44

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, është deklasuar në...

SAN ANTONIO SPURS

Kawhi Leonard lëndohet përsëri

Foto: nba.com

8 Janar, 2018 @14:16

Ylli i San Antonio Spursit, Kawhi Leonard, pas rikthimit të tij nga...

Të gjitha lajmet nga NBA