Të gjitha lajmet

ALO-QENDRA E PRISHTINËS

Rugova: Në Prizren për fitore e festë

Rugova: Në Prizren për fitore e festë

24 Maj, 2017 @8:14

Rugova: Në Prizren për fitore e festë
Rugova: Në Prizren për fitore e festë

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Fisnik Rugova, në deklaratën e tij para ndeshjes ka thënë se ekipi udhëton që në Prizren sonte ndaj Bashkimit të shënojë fitore dhe të kryejë dilemat për titull.

“Jemi të vetëdijshëm se me fitore do të shpallemi kampion dhe për këtë udhëtojmë në Prizren për të fituar e festuar. Lehtë nuk do të jetë, por përvoja dhe cilësia është në anën tonë,” ka thënë Rugova, shkruan Koha ditore sot.

PLAYOFF SKEMA

Sigal Prishtina ka avantazhin e serisë me 2 fitore krahas një humbjeje. Ekipi që arrin 3 fitore së pari shpallet kampion i Kosovës.

Ekipi që fiton titullin kampion do të merr pjesë për herë të parë në Ligë të Kampionëve të basketbollit europian.

TRAJNERI I BASHKIMIT

Radovic: Synimi është fitorja

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2017 @7:56

Trajneri malazias i Bashkimit, Dragan Radovic, në deklaratën e tij...

THËRRASIN TIFOZËRITË

Bashkimi kërkon fitore për barazim serie, Prishtina titullin

23 Maj, 2017 @21:16

Bashkimi nesër mbrëma do të zhvillojë ndeshjen e fundit të...

REFERI KRYESOR PËR NDESHJEN IV

Refer maqedon, për ndeshjen e katërt të serisë finale

23 Maj, 2017 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) për ndeshjen e katërt...

KATEGORIA JUNIORE

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

23 Maj, 2017 @20:04

Me triumfin e skuadrës së Vëllaznimit është mbyllur finalja e...

SPURS - WARRIORS @ GAME 4

Golden State Warriors në finalen e madhe

Foto: nba.com

23 Maj, 2017 @9:24

Golden State Warriors, e mposhti San Antonio Spursin edhe në...

MIKAILE TMUSIC

I gatshëm për ndeshjen e radhës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 Maj, 2017 @13:15

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i cili ishte lënduar në...

SPECIALE

Fenerbahçe në fronin e Evropës

Fotografitë: Fenerbahçe Basketbol/ Facebook

22 Maj, 2017 @12:46

Finalja e madhe e stinorit filloi me një “alley-oop” ndërmjet...

PAS NDESHJES SË III

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

22 Maj, 2017 @11:46

Pas ndeshjes së tretë të serisë finale ndërmjet Sigal...

CAVS - CELTICS @ GAME 3

Përmbysje e madhe, Bostoni ngushton serinë

22 Maj, 2017 @9:43

Një ndeshje që pritej se do të ishte deklasimi i radhës për...

FENERBAHÇE

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

21 Maj, 2017 @20:59

Gjiganti turk, Fenerbahçe, duke mposhtur Olympiacosin në finale me...

BASHKIMI - YLLI

Kampioni e nis me humbje, mposhtet nga Ylli

BOROZANI / ARKIV

23 Shtator, 2018 @18:09

Me humbje e ka filluar sezonin e ri të Superligës kampioni në fuqi...

PESËSHET E PARA

Bashkimi-Ylli, 5-shet e para

BOROZANI/Arkiv

23 Shtator, 2018 @15:45

Janë përcaktuar startuesit e ndeshjes në përballjen e parë të...

GRONINGEN - PRISHTINA

+20 s’mjafton, Prishtina s’i bën ballë Groningenit dhe eliminohet

22 Shtator, 2018 @20:47

Përkundër epërsisë 20 pikëshe nga ndeshja e parë, Prishtina...

GRONINGEN - PRISHTINA

Pjesa e parë -21, Prishtina rrezikon eliminimin

22 Shtator, 2018 @19:44

Pas 20 minutave lojë në Holandë, Prishtina është në disavantazh...

GRONINGEN - PRISHTINA

Donar Groningen vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI

22 Shtator, 2018 @18:46

Këto janë pesëshet startuese të Groningenit dhe Prishtinës,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga