Të gjitha lajmet

OPTA

Rusia 2018, Brazili favorit, por ku është Anglia?

Rusia 2018, Brazili favorit, por ku është Anglia?

2 Dhjetor, 2017 @11:50

Pasi u kuptuan grupet e Botërorit të Rusisë, portali statistikor Opta përmes një analize ka renditur përfaqësueset sipas gjasave për ta fituar këtë kampionat botëror.

Favorit sipas Opta-s cilësohet Brazili, ndërsa interesant është fakti që Japonia sipas kësaj ‘analize’ ka më shumë gjasa se Anglia për ta fituar këtë Botëror.

Më poshtë është paraqitur lista e skuadrave dhe gjasat e tyre për ta fituar Botërorin, gjithmonë sipas Opta-s.

LLOGARITË

Si mund të bëhet Prishtina kampione vjeshtore?

Foto: prishtinafc.com

2 Dhjetor, 2017 @11:39

Skuadra e Prishtinës, që është aktualisht në pozitën e dytë...

SHIU

Nikli me angazhim shtesë para derbit

Fotot: KFFeronikeli/fb

2 Dhjetor, 2017 @11:16

Skuadra e Feronikelit ka bërë të ditur dje se ka angazhuar...

NAPOLI - JUVENTUS

Napoli dominon, Juventusi fiton

Foto: Goal.com

1 Dhjetor, 2017 @22:44

Përkundër dominimit të Napolit gjatë gjithë ndeshjes, me një...

LIBURNI - DRENICA

Liburni mposht Drenicën në Gjakovë

Borozani / Arkiv

1 Dhjetor, 2017 @20:53

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka...

RUSIA 2018

Shorti i Botërorit Rusia 2018

1 Dhjetor, 2017 @15:58

Pas shortit të mbajtur sot në Kremlin të Rusisë, kështu duken...

ROUND III @ KOSOVAN CUP

Orari i Kupës së Kosovës, rrethi III

BOROZANI/ A. P.

1 Dhjetor, 2017 @15:44

FFK sot ka përcaktuar oraret e ndeshjeve të rrethit të tretë të...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018