Të gjitha lajmet

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

10 Shtator, 2017 @22:34

Kroacia
Rusia
Kroacia 78 : 101 Rusia
B.Bogdanovic 28 pikë A.Shved 27 pikë

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm me rezultat 101-78.

Pjesa e parë e ndeshjes kaloi kokë më kokë, derisa dallimi u bë në pjesën e dytë të ndeshjes ku Rusia ishte skuadra që e kërkoi më shumë çerekfinalen.

Aleksei Shved ishte ylli i ndeshjes te rusët me 27 pikë, 12 asistime e 4 kërcime, ndërsa në anën tjetër te Kroacia, si zakonisht përsëri më i miri ishte Bojan Bogdanovic me 28 pikë të shënuara, por nuk mjaftoi për ta mposhtur kundërshtarin.

EUROBASKET 2017 - SKEMA

Rusia në çerekfinale do të përballet me Greqinë.

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @20:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @16:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia në çerekfinale pas 12 viteve

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @13:14

Për herë të parë pas 12 viteve, Letonia ka arritur në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @22:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

1/8: GJERMANIA - FRANCA

Vjen befasia, Gjermania eliminon Francën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @16:05

Me të filluar faza e eliminimit direkt, vjen edhe befasia e parë...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @20:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @16:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia në çerekfinale pas 12 viteve

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @13:14

Për herë të parë pas 12 viteve, Letonia ka arritur në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @22:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @19:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi...

Të gjitha lajmet nga Eurobasket