Të gjitha lajmet

TDF2018

Sagan i pari në Quimper

Sagan i pari në Quimper

11 July, 2018 @17:49

Sllovaku Peter Sagan përfundoi sprintin në tatëpjetën prej 10% në Quimper për të shënuar fitoren e dytë në këtë edicion të Tour de France. Etapa prej 204.5km nisi në Lorient duke përshkruar brigjet e Atlantikut nëpër një terren kodrinor që detyroi disa nga sprinterët të mbeteshin mbrapa pelotonit në gjysmën e dytë të garës. Sandro Colbrelli përfundoi menjëherë pas Sagan, gjersa Philippe Gilbert mbeti i treti. Në renditjen e përgjithshme pas etapës së pestë vazhdon të udhëheq Greg van Avermaet. Nesër, në etapën e gjashtë që nis në Brest, reliefi shkon duke u ngritur me një tjetër përfundim tatëpjetë, në Mur de Bretagne Guerledan.

Renditja e përgjithshme:

1 Greg Van Avermaet 18h22'00" Belgjikë BMC Racing Team
2 Tejay van Garderen +0'02" SHBA BMC Racing Team
3 Philippe Gilbert +0'03" Belgjikë Quick-Step Floors

TDF2018

Gaviria fiton përsëri

10 July, 2018 @19:25

Fernando Gaviria ka fituar etapën e dytë të tij në këtë edicion...

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

9 July, 2018 @22:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i...

TDF2018

Fitore për Peter Sagan

8 July, 2018 @17:58

Sylvain Chavanel udhëhoqi për pjesën më të madhe të 182...

BOKS

I pandalshmi Joshua, mposht rusin Povetkin dhe mbron titujt

Foto: BBC

22 September, 2018 @23:48

Edhe pse Povetkin u tregua kundërshtar më i fortë se që pritej...

BOTËRORI NË XHUDO

Përfundon kampionati edhe për Norën

22 September, 2018 @14:18

Në garat e repechage, Nora Gjakova nuk arriti t’i revanoshet...

BOTËRORI NË XHUDO

Përfundon Botërori për Akilin

IJF

22 September, 2018 @12:22

Një waza-ari dhe një ippon, të fituar pas dy gabimeve, dërguan...

BOTËRORI NË XHUDO

Akil Gjakova në rrethin e katërt

22 September, 2018 @11:35

Akil Gjakova dominoi luftën kundër hungarezit Miklos Ungvari, por...

BOTËRORI NË XHUDO

Eliminohet Nora

22 September, 2018 @11:25

Nora Gjakova është mposhtur me një waza-ari nga kanadezja Christa...

Të gjitha lajmet nga Të tjera