Të gjitha lajmet

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah, ka fituar çmimini e lojtarit më të mirë afrikan të vitit 2017 nga BBC sot.

Me rekord vota, ylli i Liverpoolit, që është aktualisht edhe golashënuesi më i mirë i Premier Ligës, ka fituar karshi konkurrencës si Pierre-Emerick Aubameyang (Gabon), Naby Keita (Guine), Sadio Mane (Senegal) dhe Victor Moses (Nigeri).

“Dëshiroj të bëhem egjiptiani më i mirë i të gjitha kohërave prandaj punoj shumë,” ka thënë ndër të tjera Salah, pasi që mori trofeun nga trajneri i tij aktual, Jurgen Klopp.

 Të gjithë fituesit e çmimit nga BBC:

2016: Riyad Mahrez (Leicester City & Algeria)

2015: Yaya Toure (Manchester City & Ivory Coast)

2014: Yacine Brahimi (Porto & Algeria)

2013: Yaya Toure (Manchester City & Ivory Coast)

2012: Chris Katongo (Henan Construction & Zambia)

2011: Andre Ayew (Marseille & Ghana)

2010: Asamoah Gyan (Sunderland & Ghana)

2009: Didier Drogba (Chelsea & Ivory Coast)

2008: Mohamed Aboutrika (Al Ahly & Egypt)

2007: Emmanuel Adebayor (Arsenal & Togo)

2006: Michael Essien (Chelsea & Ghana)

2005: Mohamed Barakat (Al Ahly & Egypt)

2004: Jay-Jay Okocha (Bolton & Nigeria)

2003: Jay-Jay Okocha (Bolton & Nigeria)

2002: El Hadji Diouf (Liverpool & Senegal)

2001: Sammy Kuffour (Bayern Munich & Ghana)

2000: Patrick Mboma (Parma & Cameroon)

SHORTI 1/16

Shorti i 1/16 së finales në Europa Ligë

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @13:17

Në këto momente ka përfunduar shorti i Europa Ligës për 1/16 e...

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë...

NË VLORË

Flamurtari sjell shkupjanin Muarem

Muarem Muarem, duke nënshkruar për Flamurtarin/ Foto: FCFlamurtari/fb

11 Dhjetor, 2017 @10:34

Skuadra e Flamurtarit të Vlorës ka zyrtarizuar sot përforcimin e...

VILLARREAL - BARCELONA

Suarez e Messi për rikthimin te fitoret

10 Dhjetor, 2017 @22:36

Pas dy barazimeve radhazi, Barcelona fitoreve në La Liga i është...

MILAN - BOLOGNA

Bonaventura rikthen buzëqeshjen te kuqezinjtë

10 Dhjetor, 2017 @22:35

Pas 3 xhirove pa fitore, Milani i është rikthyer fitoreve në...

UNITED-CITY

11 pikë dallimi në krye, City triumfon

Foto: premierleague.com

10 Dhjetor, 2017 @19:19

Manchester City ka trimfuar në derbin e qytetit të Manchesterit sot...

BETIS-ATLETICO

Saul mban Atleticon lartë

Foto: mundodeportivo

10 Dhjetor, 2017 @18:42

Mesfushori spanjoll në formë, Saul, ka shënuar përsëri gol për...

LUASSANNE

Dy gola nga Kololli

10 Dhjetor, 2017 @18:33

Benjamin Kololli ka shënuar dy herë për skuadrën e Laussanne në...

LIVERPOOL-EVERTON

Rooney ia mohon fitoren Liverpoolit

Foto: premierleague.com

10 Dhjetor, 2017 @17:00

Në tre ndeshjet e fundit, të dyja skuadrat e Merseyside kishin...

LAÇI-SKËNDERBEU

Uzuni njofton me humbje Skënderbeun

10 Dhjetor, 2017 @14:57

Sulmuesi i Laçit, Myrto Uzuni, ka shënuar golin e vetëm të...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

OPTA

Rusia 2018, Brazili favorit, por ku është Anglia?

2 Dhjetor, 2017 @11:50

Pasi u kuptuan grupet e Botërorit të Rusisë, portali statistikor...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018