Të gjitha lajmet

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 Qershor, 2018 @16:59

Arabia Saudite
Egjipti
Arabia Saudite 2 : 1 Egjipti
S.Al Faraj (P) 45+6', S.Al Dawsari 90+5' M.Salah 22'

Volgograd Arena (Volgograd)

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia Saudite e ka mposhtur në çastet e fundit Egjiptin, për ta mbyllur këtë Botëror me 3 pikë të arritura.

Salah shënoi për afrikanët, ndërsa barazimi i Arabisë erdhi në fundin e pjesës së parë nga pika e bardhë, pak minuta pasi kjo përfaqësuese veçse e kishte shpërdoruar një penallti.

Në fund, kur u mendua se ndeshja do të mbyllej baraz, Arabia shënoi për 2-1 dhe arriti ta fitojë këtë përballje.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Siç dihet, nga Grupi A, ku bëjnë pjesë këto dy përfaqësuese, në fazën tjetër kalojnë Uruguaji dhe Rusia.

a

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 Qershor, 2018 @14:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

11-SHET

Formacionet: Arabia Saudite - Egjipti

25 Qershor, 2018 @14:28

Janë publikuar formacionet startuese të Arabisë Saudite dhe të...

ENIS BARDHI

Talenti shkupjan prej La Ligas mund të shkojë në Turqi

25 Qershor, 2018 @10:35

Mesfushori shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, që bëri emër që në...

DITARI RUS (10)

Tre luanët do të mbesin pa titull

Fotot: FIFA & Squawka

24 Qershor, 2018 @21:17

Gjashtë gola, het-trik i Harry Kane, dy gola nga John Stones, një...

GRUPI H: POLONIA - KOLUMBIA

Kolumbia shpreson, Polonia eliminohet

Fotot: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @20:41

Tashmë është ndezur edhe Grupi H. Kolumbia me fitore bindëse ndaj...

11-SHET

Formacionet: Polonia - Kolumbia

24 Qershor, 2018 @18:23

Janë publikuar formacionet startuese të Polonisë dhe të...

GRUPI H: JAPONIA - SENEGALI

Pa fitues por me avantazh

Foto: fifa.com

24 Qershor, 2018 @18:19

Nuk doli fitues nga dueli Japonia - Senegali, që përfundoi me...

11-SHET: JAPONIA-SENEGALI

Formacionet: Japonia-Senegali

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së radhës ndërmjet...

GRUPI G: ANGLIA-PANAMAJA

Anglia e frikshme, shkatërron Panamanë

Fotot: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @14:49

Anglia tashmë do të kërkojë lidershipin e Grupit G në Botërorin...

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 Qershor, 2018 @21:17

VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë...

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 Qershor, 2018 @21:06

Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një...

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

Të gjitha lajmet nga Russia 2018