Të gjitha lajmet

KAPITENI I KOSOVËS

Samir Ujkani në elitën turke

Samir Ujkani në elitën turke

20 Korrik, 2018 @13:18

Samir Ujkani në elitën turke

Gardiani i Kosovës, Samir Ujkani do të vazhdojë karrierën në Superligën turke.

Sot, Ujkani ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me ekipin e porsa promovuar në Superligën turke, Çaykur Rizespor.

Në Rize, Ujkani bashkohet me sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqi, i cili kishte ardhur një sezon më herët nga Gençlerbirligi.

Sezonin e fundit, Samir Ujkani ishte pjesë e Cremoneses në Serie B, ku në 39 ndeshje kishte pësuar 41 gola, derisa në dhjetë ndeshje kishte pasur rrjetën e paprekur.

SULMUESI I KOSOVËS U21

Daku në Osijek

Fotot: KFLlapi/fb

19 Korrik, 2018 @22:48

Njëri ndër sulmuesit më të mirë të Superligës në stinorin e...

KAPITENI I KOSOVËS

Samir Ujkani në elitën turke

20 Korrik, 2018 @13:18

Gardiani i Kosovës, Samir Ujkani do të vazhdojë karrierën në...

ROSSONERI

CAS rrënon vendimin e UEFA-së, kthehet Milan

Foto: acmilan.com

20 Korrik, 2018 @12:44

Tribunali i Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka rrënuar vendimin e UEFA-së...

MEDIA TALK

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

Foto: ipswich official/fb

19 Korrik, 2018 @22:21

Futbollisti i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Bersant...

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 Korrik, 2018 @22:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në...

BIANCONERI

Juventus shet krejt biletat sezonale

Foto: juventus/fb

19 Korrik, 2018 @21:42

Nuk ka të ndalur. Juventus ka bërë të ditur se ka shitur të...

PRISHTINA - FOLA ESCH

Përkundër super Bekajt, Prishtina eliminohet

19 Korrik, 2018 @20:41

Ka qenë portieri i Prishtinës dhe i reprezentacinoit U21 të...

LAÇI - ANORTHOSIS

Laçi kualifikohet, arrin gjysmë milioni

Fotot: Anorthosis Official/fb

19 Korrik, 2018 @20:29

Skuadra e Laçit me fitore ndaj Anorthosis Famagustës qipriote sot...

NË DRENAS

3 përforcime nga Feronikeli

Foto: feronikeli/fb

19 Korrik, 2018 @16:06

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, pak më parë i zyrtarizoi 3...

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 Korrik, 2018 @13:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të...

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 Korrik, 2018 @13:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 Korrik, 2018 @17:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

DREJT KROACISË

Tre reprezentues në prova te Hajduk

15 Korrik, 2018 @13:43

Futbollistët e rinj të Kosovës janë në kërkim të daljes nga...

VALON BERISHA

Lazio e zyrtarizon

SSLazio/fb

3 Korrik, 2018 @13:29

Përmes një komunikate të shkurtë në faqen zyrtare të ekipit,...

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

30 Qershor, 2018 @16:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja