Të gjitha lajmet

SPURS vs BUCKS

Befasohet San Antonio Spurs

Kawhi Leonard i Spurs gjatë një sulmi/ Foto: nba.com

Befasohet San Antonio Spurs

11 Janar, 2017 @10:14

San Antonio Spurs
Milwaukee Bucks
San Antonio Spurs 107 : 109 Milwaukee Bucks
Kawhi Leonard 30 pikë Michael Beasley 28 pikë

Një dush i ftohtë për San Antonio Spursin erdhi nga Milwaukee Bucks, të cilët e mposhtën skuadrën e trajnerit Gregg Popovich me rezultat 109-107 në shtëpinë e tyre AT&T Center.

Spurs e kishte rastin e fundit në duart e Manu Ginobilit, por argjentinasi nuk arriti të shënojë në fund për ta shpëtuar skuadrën nga humbja.

Te Bucks më i dalluari ishte Michael Beasley me 28 pikë, derisa në anën tjetër nuk mjaftuan 30 pikët e Kawhi Leonardit për fitore.

a

TABELA AKTUALE

Humbja e tetë e stinorit për San Antonion nuk e lëvizi atë nga pozita e dytë në Konferencën Perëndimore, derisa kjo ishte fitorja e 19-të e Milwaukee Bucksit.

KEVIN BROWN dhe TRAE ANDERSON

Ylli shton 2 të huaj në skuadër

Kevin Brown, njëri nga përforcimet e Yllit/ Foto: blijesak.info

10 Janar, 2017 @22:46

Vetëm disa ditë pasi që iu largua lojtari më i dalluar i ekipit...

SIGAL PRISHTINA

Si debutuan përforcimet e Prishtinës?!

Pamje nga ndeshja e sontme Sigal Prishtina 86-94 Beroe/ Foto: balkanleague.net

10 Janar, 2017 @22:20

Tre përforcimet e janarit të Sigal Prishtinës patën rast që të...

PAS NDESHJES

Rashica: Ndoshta gabova me Zenelajn!

Andin Rashica, trajneri i KB Prishtina që e udhëhoqi skuadrën ndaj Beroes./ BOROZANI.COM

10 Janar, 2017 @21:25

Trajneri Andin Rashica, i cili e udhëhoqi skuadrën e Sigal...

SIGAL PRISHTINA - BEROE

Prishtina mposhtet pas vazhdimeve nga Beroe

10 Janar, 2017 @20:47

Ndeshja dramatike e cila u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe të...

PËRFORCIM TE VRESHTARËT

Altin Morina kalon te Rahoveci

BOROZANI/Arkiv

10 Janar, 2017 @20:39

Basketbollisti i deritashëm i Ylli të Suharekës, Altin Morina,...

LIVE: KOHA E RREGULLT

Fituesi përcaktohet në vazhdime

10 Janar, 2017 @20:30

Ka përfunduar pjesa e rregullt e ndeshjes Sigal Prishtina - Beroe me...

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Kthehet Prishtina, pritet dramë në çerekun e katërt

balkanleague.net

10 Janar, 2017 @20:13

Sigal Prishtina është kthyer në lojë, duke treguar paraqitje më...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Beroe shkëputet në rezultat

balkanleague.net

10 Janar, 2017 @19:35

Skuadra bullgare, Beroe, ka shkuar në pushim me 12 pikë epërsi,...

LIVE: ÇEREKU I PARË

Epërsia për Prishtinën

balkanleague.net

10 Janar, 2017 @19:17

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Sigal Prishtina - Beroe,...

BIBL

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

10 Janar, 2017 @18:51

Pesëshet e para janë përcaktuar kështu: SIGAL PRISHTINA: Granit...

BIBL

Livestream: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

10 Janar, 2017 @18:37

Ndeshjen Sigal Prishtina - Beroe, mund ta shikoni në webfaqen...

SUNS vs CELTICS

Celtics ia dhuron fitoren Sunsit

Tyler Ulis duke shutuar për fitore/ Foto: nba.com

6 Mars, 2017 @8:48

Gabimi katasrofal i Boston Celticsit në sekondat e fundit të...

REKORD

Thyhet rekordi i triple-double-ve në NBA

5 Mars, 2017 @10:59

Me triple-double-në e Ricky Rubios, dje në ndeshjen kundër San...

HEAT vs CAVS

Pa yje nuk ka fitore

Deron Williams në akcion/ Foto:nba.com

5 Mars, 2017 @9:43

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, në ndeshjen kundër...

REKORD

Cleveland me rekord “treshe”

Clevend Cavaliers para ndeshjes/ Foto: nba.com/ arkiv

4 Mars, 2017 @9:16

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, sot në ndeshjen...

LAKERS vs CELTICS

Tarifa e njejtë nga Bostoni

Foto: nba.com

4 Mars, 2017 @8:53

Dy skuadrat më të trofeshme në NBA, Lakers dhe Boston, dje u...

Të gjitha lajmet nga NBA