Të gjitha lajmet

CAKTOHEN MË VONË

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

BOROZANI/A.P./Arkiv

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

17 Maj, 2018 @14:01

Dueli më i rëndësishëm i stinorit, ai ndërmjet Prishtinës dhe Dritës duhet të pres ende derisa të përcaktohen gjyqtarët!

Para pak çastesh FFK ka publikuar listën e referëve për ndeshjet e xhiros së fundit të Superligës, ndërsa ajo që nuk ka ndodhur më parë është që referët për Prishtina-Drita, por edhe Vëllaznimi-Gjilani, do të përcaktohen më vonë.

Ajo që dihet sigurt, është se kryesor në këto ndeshje nuk do të jenë: Ilir Mehmeti, Dardan Çaka, Shpëtim Murtezi e Erdall Zasella - të cilët janë përcaktuar për të ndarë drejtësinë në: Trepça’89-Vllaznia, Besa-Llapi, Flamurtari-Feronikeli dhe Drenica-Liria, gjegjësisht.

Rëndësia e madhe e këtyre ndeshjeve po e bën të veten dhe si duket FFK-ja po mundohet të mos bëj të ditur që tash treshen kryesore të gjyqtarëve për këto ndeshje.

CLAUDIO RANIERI

Largohet nga ekipi në fund të stinorit

REUTERS/Arkiv

17 Maj, 2018 @13:38

Pas vetëm një viti të kaluar te Nantes, Claudio Ranieri, që...

FIFA RANKING MAY 2018

Kosova s’lëviz nga vendi në maj

BOROZANI/ A. P.

17 Maj, 2018 @12:58

Është publikuar renditja e re mujore e FIFAs dhe Kosova pas...

ARTETA @ ARSENAL

Sot bisedimet

17 Maj, 2018 @11:12

Mediat angleze sot njoftojnë për takimin që do të mbahet mes...

ADIO GIGI

Buffon pensionohet

17 Maj, 2018 @10:59

Duke e ngritur trofeun e kampionit të Italisë për të nëntën...

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

Foto: FC Liburn

17 Maj, 2018 @9:45

Me fillim nga ora 21:00, sonte Liburni nis mbrojtjen e titullit me...

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 Maj, 2018 @9:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e...

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

16 Maj, 2018 @21:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit,...

EUROPA LEAGUE: FINALJA

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

Foto: BBC

16 Maj, 2018 @21:36

Atletico Madrid është fitues i edicionit 2017/2018 të Europa...

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 Maj, 2018 @16:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se...

FINALJA E CHAMPIONSHIPIT

Njëri do të rikthehet

16 Maj, 2018 @16:39

Janë përcaktuar ekipet që do të luftojnë në finalen e madhe të...

CAKTOHEN MË VONË

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

BOROZANI/A.P./Arkiv

17 Maj, 2018 @14:01

Dueli më i rëndësishëm i stinorit, ai ndërmjet Prishtinës dhe...

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

16 Maj, 2018 @21:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit,...

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 Maj, 2018 @16:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se...

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

16 Maj, 2018 @15:57

Skuadrat që po luftojnë për titullin kampion, Drita dhe Prishtina,...

GJAKOVË

Vendosen ulëset në stadiumin e Vëllaznimit

15 Maj, 2018 @14:10

Pak ditë para ndeshjes vendimtare ndaj Gjilanit, ndeshje e cila do...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga