Të gjitha lajmet

MONTRAEL SCOTT

Scott prej Trepçës në Essen të Gjermanisë

Scott prej Trepçës në Essen të Gjermanisë

Eurobasket

13 Korrik, 2017 @15:05

Scott prej Trepçës në Essen të Gjermanisë

Playmakeri i ekipit të Trepçës në stinorin e kaluar, Montrael Scott (24 vjeçar, 190 cm), tashmë është pjesë e ekipit gjerman, ETN Wohnbau Essen.

Amerikani Scott që ka luajtur me mesatare prej 14 pikëve për ndeshje, 5.7 kërcimeve dhe 4.1 asistimeve për ndeshje në Superligë, tashmë është përforcim i ri i ekipit nga ProB e Gjermanisë (që për nga renditja, i bie liga e tretë për kah rëndësia).

Scott ka qenë pjesëmarrës edhe në BIBL me Trepçën vjet, derisa aty ka pasur mesatare prej 13.6 pikëve për ndeshje si dhe 3.9 asistimeve për ndeshje. Ai para se të bëhej pjesë e Trepçës, në Kosovë ka luajtur edhe për Yllin e Suharekës.

 

BLOKOTECHNA

Ekip tjetër i ri në BIBL

BOROZANI/ E. Shkuliqi

13 Korrik, 2017 @14:54

Një ekip i ri nga IRJ Maqedonia ka aplikuar për pjesëmarrje në...

DUELI MIQËSOR

Rivali i Kosovës, mposhtet nga Bullgaria

13 Korrik, 2017 @13:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë në basketboll ka mposhtur rivalin e...

KLEMEN PREPELIC

Slloveni në Paris

13 Korrik, 2017 @12:58

Basketbollisti slloven, që vitin e kaluar luajti kundër Kosovës...

PATRICK COLE

I huaji i tretë, zyrtarizohet te Sigal Prishtina

13 Korrik, 2017 @11:51

Amerikani që mund të luajë në pozitat një dhe dy, Patrick Cole,...

ADRIEN MOERMAN

Prej Darussafakas te Barcelona

12 Korrik, 2017 @14:39

Skuadra e Barcelonës ka vazhduar me përforcime para stinorit të...

LEGJENDA E BASKETBOLLIT

Jordan dëshiron të blejë edhe një skuadër

12 Korrik, 2017 @14:20

Legjenda e basketbollit modern, Michael Jordan, përveç Charlotte...

JOSH ADAMS

Adams nënshkruan me Efesin

12 Korrik, 2017 @12:13

Playmakeri Josh Adams, është anëtar më i ri i Anadolu Efesit të...

EKIP I RI PËR TURKUN E TALENTUAR

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

12 Korrik, 2017 @12:01

Basketbollisti turk, Cedi Osman, ka arritur marrëveshje me...

JEFF TAYLOR

Real Madrid vazhdon me Taylorin

12 Korrik, 2017 @8:54

Aloja amerikane Jeffery Taylor, ka vazhduar edhe për dy stinorë të...

NGA MAGIC TE CAVS

Cavs zyrtarizon Greenin

12 Korrik, 2017 @7:34

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, ka zyrtarizuar në...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

11 Korrik, 2017 @14:35

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, që nuk do...

TOP PERFORMANCES OF ROUND 12

Hanner, lojtari i xhiros XII

13 Dhjetor, 2017 @22:06

Basketbollisti 26 vjeçar i Bashkimit të Prizrenit, Jamir Hanner,...

BOREA - PRISHTINA

Borea e pafuqishme për Prishtinën

13 Dhjetor, 2017 @20:49

Ashtu siç pritej, ashtu edhe ndodhi. Skuadra e Sigal Prishtinës...

BASHKIMI - KERASANI

5 fitore rresht, Bashkimi ruan formën

Borozani / A.P (13 dhjetor 2017)

13 Dhjetor, 2017 @20:20

Në një ndeshje pa shumë histori, me fituesin që dihej që nga...

RAHOVECI - TREPÇA

Trepça mposht Rahovecin, e dyta radhazi

Borozani / Arkiv

13 Dhjetor, 2017 @18:36

Pas fitores ndaj Boreas në fundjavë, skuadra e Trepçës sonte ka...

PEJA - YLLI

Ylli pa probleme në “Karagaç”

Borozani / Arkiv

13 Dhjetor, 2017 @17:54

Në mungesë të lojtarëve kryesorë, të cilët vazhdojnë të mos...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga