Të gjitha lajmet

GRUPI H: POLONIA - SENEGALI

Senegali nis me fitore

Foto: FIFA/squawka

Senegali nis me fitore

19 Qershor, 2018 @17:50

Polonia
Senegali
Polonia 1 : 2 Senegali
G. Krychowiak 86' 37' T. Cionek (AG), 60' M. Niang

Otkrytiye Arena, Moskë
Senegali nis me fitore

Senegali ka nisur me fitore kampanjën në Rusia 2018, duke e mposhtur Poloninë 2-1. Afrikanët avancuan në pjesë të parë të ndeshjes përmes një devijimi të Thiago Cionek, ndërsa në pjesë të dytë M’baye Niang shënoi për 2-0.

TABELA dhe ORARI

Edhe pse polakët u hodhën në sulm në 30 minutat e fundit, nuk kishte se kishin ndonjë rast konkret, përveç golit të shënuar që erdhi më shumë falë tollovisë në mbrojtjen senegaleze.

Poland vs Senegal

Senegali me pikë dhe golaverazh të njejtë, kryeson Grupin H bashkë me Japoninë, që më heret sot mposhti Kolumbinë.

Poland vs Senegal

11-SHET: RUSIA-EGJIPTI

Formacionet: Rusia-Egjipti

Foto: premierleague.com

19 Qershor, 2018 @17:41

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen e tretë të Grupit A...

PROBLEME TE BRAZILI

Neymar s’mund të stërvitet

Foto: FIFA/fb

19 Qershor, 2018 @17:07

Sulmuesi i Brazilit, Neymar, ka dalë nga stërvitjet e kombëtares...

BERND LENO

Arsenal arrin marrëveshje për portierin e ri

Foto: dailyexpress

19 Qershor, 2018 @16:59

Skuadra e Arsenalit ka arritur marrëveshje me Bayer Leverkusenin...

11-SHET: POLONIA-SENEGALI

Formacionet: Polonia-Senegali

19 Qershor, 2018 @15:10

Tashmë janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së fundit...

GRUPI H: KOLUMBIA - JAPONIA

Fitore historike e futbollit aziatik!

Foto: ESPN

19 Qershor, 2018 @14:52

Në takimin e parë të ditës së sotme, Japonia ka shënuar fitore...

11-SHET: KOLUMBIA-JAPONIA

Kolumbia-Japonia, 11-shet startuese

Foto: FIFA

19 Qershor, 2018 @12:14

Janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së parë të...

SHORTI I RAUNDI TË PARË KUALIFIKUES

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

BOROZANI/ D. S.

19 Qershor, 2018 @11:59

Është hedhur shorti për fazën e parë kualifikuese të Ligës së...

POLONIA

Të ‘70tat

19 Qershor, 2018 @11:45

Në kualifikimet për Kupën e Botës në vitin 1986, Shqipëria do...

JAPONIA

Kthimi i samurajëve

19 Qershor, 2018 @11:33

Trajneri boshnjak, Vahid Halilhodzic kishte larguar tri yjet kryesore...

AFRIKA JUGORE 2010

Viti i Del Bosques

REUTERS/Arkiv

19 Qershor, 2018 @10:18

Uruguai do të shembte ëndrrat edhe të një vendi tjetër për...

DITARI RUS (5)

Uragani

Fotot: FIFA & Squawka

18 Qershor, 2018 @21:09

Si kaloi dita e pestë e e Botërorit?  ZLATANI Pa Ibrahimovicin,...

GRUPI G: TUNIZIA - ANGLIA

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

Fotot: FIFA/fb

18 Qershor, 2018 @20:35

Një Angli premtuese kësaj radhe në Botëror. Si me lojë, ashtu...

WOLVES

Patricio transferohet në Premier League

18 Qershor, 2018 @18:07

Një nga skuadrat e sapo promovuar në Premier League, Wolverhapton...

11-SHET: TUNIZIA - ANGLIA

Tunizia vs. Anglia, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet e Tunizisë dhe Anglisë afro 1 orë para...

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 Qershor, 2018 @9:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve....

11-SHET: RUSIA-EGJIPTI

Formacionet: Rusia-Egjipti

Foto: premierleague.com

19 Qershor, 2018 @17:41

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen e tretë të Grupit A...

PROBLEME TE BRAZILI

Neymar s’mund të stërvitet

Foto: FIFA/fb

19 Qershor, 2018 @17:07

Sulmuesi i Brazilit, Neymar, ka dalë nga stërvitjet e kombëtares...

11-SHET: POLONIA-SENEGALI

Formacionet: Polonia-Senegali

19 Qershor, 2018 @15:10

Tashmë janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së fundit...

GRUPI H: KOLUMBIA - JAPONIA

Fitore historike e futbollit aziatik!

Foto: ESPN

19 Qershor, 2018 @14:52

Në takimin e parë të ditës së sotme, Japonia ka shënuar fitore...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018