Të gjitha lajmet

1/4: ITALIA - SERBIA

Serbia kompleton katërshen e gjysmëfinalistëve

Foto: fiba.com

Serbia kompleton katërshen e gjysmëfinalistëve

13 Shtator, 2017 @21:19

Italia
Serbia
Italia 67 : 83 Serbia
M.Belinelli 18 pikë B.Bogdanovic 22 pikë

1/4

Pas Spanjës, Sllovenisë dhe Rusisë, gjysmëfinalistja e katërt e EuroBasket2017 është Serbia.

Diferencën në rezultat serbët e bënë në çerekun e dytë, të cilin e mbyllën me 10 pikë më tepër se kundërshtari, e më pas ndeshja u menaxhua shumë mirë dhe u arrit fitorja me rezultatin përfundimtar 67-83.

SKEMA DREJT FINALES - EUROBASKET 2017

Më i dalluari në këtë fitore të Serbisë ishte Bogdan Bogdanovic me 22 pikë, kurse te Italia u veçua Belinelli me 18 pikë të shënuara.

Tashmë çiftet gjysmëfinale janë Spanjë-Slloveni dhe Rusi-Serbi. Gjysmëfinalja e parë zhvillohet nesër (14 shtator), kurse Rusia e Serbia takohen më 15 shtator (të premten).

1/4: GREQIA-RUSIA

Nga disavantazhi në gjysmëfinale

fiba.com

13 Shtator, 2017 @19:27

Rusia në ndeshjen kundër Greqisë, edhe pse ishte në disavantazh...

8 & 24

Pensionohen fanellat e Kobe Bryantit

13 Shtator, 2017 @8:49

Kryesia e Los Angeles Lakersit, vendosi që ta nderojë...

1/4: SLLOVENIA - LETONIA

S’ka vend për befasi, Sllovenia në gjysmëfinale

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @21:58

Edhe pse ndeshja kaloi më ngushtë se që pritej, Sllovenia e kaloi...

MBESIN BARDHEKALTËR

Shima dhe Hysenagolli, vazhdojnë me Tiranën

Dikur, bashkë te KB Peja, tash te KB Tirana/ BOROZANI/Arkiv/Edrin Shkuliqi

12 Shtator, 2017 @20:57

Dyshja më e dalluar e basketbollit të Shqipërisë në vitet e...

TRAJNER I RI NË SUHAREKË

Denis Bajramovic trajner i ri i Yllit

Denis Bajramovic, është zyrtarizuar si trajner i ri i Yllit të Suharekës sot

12 Shtator, 2017 @20:42

Pas ndërprerjes së marrëveshjes me trajnerin Boban Ninic, për...

MIQËSORE: PRISHTINA-MORNAR

Fitore e ngushtë e Prishtinës ndaj Mornarit

12 Shtator, 2017 @20:19

Edhe pse në 2 minutat e fundit të ndeshjes nuk arriti të shënojë...

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @21:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

DHURATA E MADHE

Dragic në lot, merr fanellën e idhullit

Foto: fiba.com

20 Shtator, 2017 @9:40

“Kjo është njëra ndër dhuratat më të mira që kam marrë...

OPINION

Talentët e rinj

19 Shtator, 2017 @19:37

Njerëzit që kanë qenë në kryesi ose shtab teknik të KB...

EUROBASKET 2017

Shpallet pesëshja ‘All Star’ e kampionatit

17 Shtator, 2017 @22:06

Pas përfundimit të finales mes Sllovenisë e Serbisë, është...

EUROBASKET 2017

Dragic, MVP i kampionatit

Foto: fiba.com

17 Shtator, 2017 @22:01

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi! Goran Dragic është MVP...

Të gjitha lajmet nga Eurobasket