Të gjitha lajmet

1/4: ITALIA - SERBIA

Serbia kompleton katërshen e gjysmëfinalistëve

Foto: fiba.com

Serbia kompleton katërshen e gjysmëfinalistëve

13 Shtator, 2017 @22:19

Italia
Serbia
Italia 67 : 83 Serbia
M.Belinelli 18 pikë B.Bogdanovic 22 pikë

1/4

Pas Spanjës, Sllovenisë dhe Rusisë, gjysmëfinalistja e katërt e EuroBasket2017 është Serbia.

Diferencën në rezultat serbët e bënë në çerekun e dytë, të cilin e mbyllën me 10 pikë më tepër se kundërshtari, e më pas ndeshja u menaxhua shumë mirë dhe u arrit fitorja me rezultatin përfundimtar 67-83.

SKEMA DREJT FINALES - EUROBASKET 2017

Më i dalluari në këtë fitore të Serbisë ishte Bogdan Bogdanovic me 22 pikë, kurse te Italia u veçua Belinelli me 18 pikë të shënuara.

Tashmë çiftet gjysmëfinale janë Spanjë-Slloveni dhe Rusi-Serbi. Gjysmëfinalja e parë zhvillohet nesër (14 shtator), kurse Rusia e Serbia takohen më 15 shtator (të premten).

1/4: GREQIA-RUSIA

Nga disavantazhi në gjysmëfinale

fiba.com

13 Shtator, 2017 @20:27

Rusia në ndeshjen kundër Greqisë, edhe pse ishte në disavantazh...

8 & 24

Pensionohen fanellat e Kobe Bryantit

13 Shtator, 2017 @9:49

Kryesia e Los Angeles Lakersit, vendosi që ta nderojë...

1/4: SLLOVENIA - LETONIA

S’ka vend për befasi, Sllovenia në gjysmëfinale

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @22:58

Edhe pse ndeshja kaloi më ngushtë se që pritej, Sllovenia e kaloi...

MBESIN BARDHEKALTËR

Shima dhe Hysenagolli, vazhdojnë me Tiranën

Dikur, bashkë te KB Peja, tash te KB Tirana/ BOROZANI/Arkiv/Edrin Shkuliqi

12 Shtator, 2017 @21:57

Dyshja më e dalluar e basketbollit të Shqipërisë në vitet e...

TRAJNER I RI NË SUHAREKË

Denis Bajramovic trajner i ri i Yllit

Denis Bajramovic, është zyrtarizuar si trajner i ri i Yllit të Suharekës sot

12 Shtator, 2017 @21:42

Pas ndërprerjes së marrëveshjes me trajnerin Boban Ninic, për...

MIQËSORE: PRISHTINA-MORNAR

Fitore e ngushtë e Prishtinës ndaj Mornarit

12 Shtator, 2017 @21:19

Edhe pse në 2 minutat e fundit të ndeshjes nuk arriti të shënojë...

1/4: GREQIA-RUSIA

Nga disavantazhi në gjysmëfinale

fiba.com

13 Shtator, 2017 @20:27

Rusia në ndeshjen kundër Greqisë, edhe pse ishte në disavantazh...

1/4: SLLOVENIA - LETONIA

S’ka vend për befasi, Sllovenia në gjysmëfinale

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @22:58

Edhe pse ndeshja kaloi më ngushtë se që pritej, Sllovenia e kaloi...

1/4: GJERMANIA - SPANJA

Spanja, gjysmëfinalistja e parë

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @19:27

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EuroBasket2017! ‘Furia e...

THE BEST PERFORMANCES OF TOP 16

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

Aleksei Shved, ylli i Rusisë/ Fotot: fiba.com

11 Shtator, 2017 @23:31

Basketbollisti i Rusisë, Alexey Shved, është përzgjedhur...

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @22:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

Të gjitha lajmet nga Eurobasket