Të gjitha lajmet

SPANJA

Sergio Llull mbetet jashtë Eurobasket 2017

Sergio Llull mbetet jashtë Eurobasket 2017

10 Gusht, 2017 @9:11

Spanja do të mbetet pa yllin Sergio Llull në Eurobasket 2017.

Në ndeshjen miqësore të zhvilluar kundër Belgjikës, Llull u lëndua në çerekun e parë të ndeshjes dhe u detyrua të largohet nga parketi.

s

Sergio Llull i këputi ligamentet e gjurit të djathtë dhe do të kthehet në Madrid për t’u operuar.

PAS NDESHJES

Kastrati: Optimist para ndeshjes me Maqedoninë

9 Gusht, 2017 @22:26

Përveç trajnerit Greenberg, pas humbjes foli edhe Erjon Kastrati,...

PAS NDESHJES

Greenberg: Urime Estonisë, fokusohemi te Maqedonia

9 Gusht, 2017 @22:21

Pas humbjes ndaj Estonisë, deklaratë dha Brad Greenberg,...

HOLANDA - SHQIPËRIA

Shqipëria humb edhe ndeshjen e dytë

9 Gusht, 2017 @21:53

Pas humbjes nga Austria në ndeshjen e parë në Tiranë, Shqipëria...

ESTONIA - KOSOVA

Kosova e pafuqishme ndaj Estonisë

Foto: FBK

9 Gusht, 2017 @19:13

Pas fitores ndaj Maqedonisë, Kosova është mposhtur në ndeshjen e...

LIVE: ESTONIA - KOSOVA

Pas 20 minutave, Estonia në epërsi dyshifrore

Foto: FBK

9 Gusht, 2017 @18:14

Një ndeshje që nisi shumë mirë për Kosovën, e cila krijoi një...

FIBAWC

Pesëshet e para: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @17:25

Janë publikuar pesëshet startuese të Estonisë dhe të Kosovës. ...

TRANSMETIMI

Livestream: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @16:46

Ndeshjen Estonia - Kosova, mund ta shikoni te linku i mëposhtëm: ...

PREJ NCAA

Amerikani i radhës te Prishtina, Wayne Martin

9 Gusht, 2017 @13:21

Skuadra e Sigal Prishtinës ka rreshtuar përforcimet e saja në 2...

STEPHEN CURRY

Curry: Asgjë personale me Jamesin

9 Gusht, 2017 @11:05

Super ylli i Golden State Warriorsit, Stephen Curry, së bashku me...

FIBA

Mosrespektimi i himnit, gjobitet Kosova

BOROZANI

9 Gusht, 2017 @10:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka kërkuar që...

ISAIAH THOMAS

Thomas: Meritoj kontratë maksimale

nba.com

9 Gusht, 2017 @9:34

Ylli i Boston Celticsit, Isaiah Thomas, pasi që t’i skadon kontrata...

RIVALI I SOTËM I KOSOVËS

Çka duhet ditur para ndeshjes Estonia-Kosova?

Reprezentacioni i Estonisë, rivali i sotëm i Kosovës/ Foto: fiba.com

9 Gusht, 2017 @8:37

Sot Kosova do të zhvillojë ndeshjen e dytë para-kualifikuese për...

TRANSMETIMI

FBK konfirmon, të gjitha ndeshjet e Kosovës në TV

8 Gusht, 2017 @22:51

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të saj,...

PARA NDESHJES, FLET KAPITENI

Dardani: Më se të gatshëm për Estoninë

8 Gusht, 2017 @22:09

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë...

ITALIA

Grushti i Gallinarit, kushtoi

31 Korrik, 2017 @11:07

Në ndeshjen miqësore ndërmjet Italisë dhe Holandës, në kuadër...

SPANJA

Kampionati i fundit për Navarron

30 Korrik, 2017 @17:22

Ylli veteran i Spanjës, Juan Carlos Navarro, pas Eurobasketit 2017,...

SHAWN JONES

Edhe një reprezentues i Kosovës në Serie A

20 Prill, 2017 @19:27

Pas Dardan Berishës, edhe një reperezentues i Kosovës në...

SHORTI

Janë caktuar grupet për Eurobasket 2017

22 Nëntor, 2016 @17:09

Pak më parë janë caktuar grupet për Eurobasket 2017. 24 shtete...

EUROBASKET 2017

Shorti i Eurobasket 2017, sot

22 Nëntor, 2016 @9:56

Sot në ora 15:00 do të hidhet shorti i Eurobasket 2017, për t’i...

Të gjitha lajmet nga Eurobasket