Të gjitha lajmet

STEVAN JOVETIC

Sevilla prezenton Joveticin

Stevan Jovetic me fanellë të Sevillas sot/ Foto: sevillafc.es

Sevilla prezenton Joveticin

11 Janar, 2017 @13:47

Sulmuesi 27 vjeçar i Malit të Zi, Stevan Jovetic, është lojtari më i ri i Sevillas. Sulmuesi që deri tash ka qenë pjesë e Interit ka kaluar si huazim deri në fund të stinorit me opcion blerjeje në korrik 2017.

Jovetic është shprehur të jetë i lumtur me tu prezentuar sot te Sevilla, ku ndër të tjera ka përmendur se është i gëzuar që do të luajë në Ligë të Kampionëve.

Jovetic

Gjithashtu, Jovetic aty do të takojë ish-bashkëlojtarin e tij nga Manchester City, Samir Nasri.

“Jam në formë të mirë. Do të flas me trajnerin. Do të bëjmë më të mirën që mundemi për ekipin. Natyrisht, besoj që primare do të jetë të shkojmë sa më lart në Ligë të Kampionëve, por edhe të jemi në tre apo katër ekipet më të mira të Spanjës në fund të stinorit,” ka thënë Jovetic gjatë prezentimit të tij.

Jovetic

Malaziasi Jovetic është futur në listë të lojtarëve të ekipit që po përgatiten për derbi të fundjavës ndaj Real Madridit, ndërsa sulmuesi mund të debutojë që në këtë ndeshje.

Sevilla në Ligë të Kampionëve do të ndeshet me kampionin e Anglisë, Leicester City.

MEDIA

Për kapitenët e Dritës, shkruan uefa.com

Artan Latifi, porteri dhe kapiteni i parë i Dritës/ BOROZANI/ Arkiv

11 Janar, 2017 @12:07

Faqja zyrtare e UEFA-së në përmbledhjen e lajmeve të shkurtëra...

MEDIA

Shkëndija në mediat gjermane me trajnerin e ri

Tomas Brdaric, trajner i ri i ekipit tetovar, Shkëndija/ Foto: kfshkendija.com

11 Janar, 2017 @10:59

Angazhimi i ish reprezentuesit gjerman, Tomas Brdaric, në krye të...

MBETET PEZULL

Shumica e klubeve kërkojnë shtyerjen, FSHF kërkon konsensus të klubeve

Pamje nga ndeshja Skënderbeu-Partizani/ Foto: kfskenderbeu.al

11 Janar, 2017 @9:58

Pjesa më e madhe e ekipeve të Kategorisë Superiore të...

COPPA ITALIA

Hysaj zëvendësues, Napoli arrin çerekfinalen

Napoli feston/ Foto: SSC Napoli Official

11 Janar, 2017 @0:01

Napoli ka kaluar pa shumë telashe në çerekfinale të Kupës së...

KEIDI BARE

Talenti shqiptar debuton për Atleticon

10 Janar, 2017 @23:59

Talenti 19 vjeçar shqiptar, Keidi Bare, sot ka veshur për herë të...

COPA DEL REY

5 gola në pjesë të dytë, Atletico mposhtet, por kualifikohet

Antoine Griezmann, duke festuar/ Foto: Atletico Madrid Official

10 Janar, 2017 @23:45

Skuadra e Diego Simeones ka qenë larg vetëm një goli të pranuar...

MORGAN SCHNEIDERLIN

United shet Schneiderlinin

Morgan Schneiderlin (Francë) në duel me Bekim Balajn (Shqipëri) gjatë miqësores Franca-Shqipëria.

10 Janar, 2017 @23:34

Manchester United ka arritur marrëveshje me ekipin e kaltër nga...

EFL CUP

9 radhazi, United afër finales

10 Janar, 2017 @22:56

Me rezultat 2-0 është mbyllur ndeshja e parë gjysmëfinale e EFL...

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj titullar në miqësore me Schalken

10 Janar, 2017 @21:15

Talenti nga Kosova, Donis Avdijaj, ka filluar të ketë minutazh të...

GJELBRIM TAIPI

Taipi mbetet i lirë, shpreson në ditë më të mira

10 Janar, 2017 @19:06

Mesfushori shqiptar nga Bujanoci, Gjelbrim Taipi, më në fund e ka...

SHQIP NË BOTË

Ndeshja e Serie A-së me dy kapitenë shqiptar

Përparim Hetemaj, kapiteni i Chievos, gjatë ndeshjes së sotme ndaj Pescaras

26 Shkurt, 2017 @20:01

Një e veçantë ka ndodhur sot në Serie A, përkatësisht në...

JUVENTUS-EMPOLI

E shtata me radhë, Juve e pandalshme

25 Shkurt, 2017 @22:33

Juventus ka vazhduar me formën e mirë në Serie A dhe ka shënuar...

DUELI SHQIP NË ITALI

Etrit Berisha mban portën e sigurt edhe ndaj Napolit të Hysajt

25 Shkurt, 2017 @20:26

Në duelin e pasdites së vonshme ndërmjet Napolit dhe Atalantës,...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

20 Shkurt, 2017 @18:17

Skuadra e xhiros nga top ligat evropiane sipas Borozani.com duket...

DANIEL ALVES

Shpërthen ndaj drejtuesve të Barçës dhe mediave

20 Shkurt, 2017 @15:23

Futbollisti aktual i Juventusit, Dani Alves, ka shpërthyer në një...

Të gjitha lajmet nga Serie A