Të gjitha lajmet

1/8: SEVILLA - UNITED

Sevilla turpëron Unitedin në ‘Old Trafford’

Sevilla turpëron Unitedin në ‘Old Trafford’

13 Mars, 2018 @22:50

Manchester United
Sevilla
Manchester United 1 : 2 Sevilla
R.Lukaku 84' W.Ben Yedder 74' 76'

Old Trafford

Pas barazimit 0-0Spanjë, United është turpëruar në ndeshjen e zhvilluar në ‘Old Trafford’ ndaj Sevillës.

‘Djajtë e Kuq’ zhvilluan paraqitje tejet të dobët, gjë që iu kushtoi me eliminim, me Sevillën që me bindje mund të thuhet që ishte skuadra më e mirë në të dyja ndeshjet. Dy gola nga Ben Yedder brenda 2 minutave i dhanë epërsi dygolëshe spanjollëve, ndërsa e tëra çfarë bëri United ishte një gol i shënuar, por kjo nuk bëri diferencë në rezultat dhe United u eliminua.

SKEMA DREJT FINALES

Sa i përket Sevillës, kjo është hera e parë që kjo skuadër arrin çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 Mars, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji,...

REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros XXIII

12 Mars, 2018 @23:42

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot...

SOUTHAMPTON

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

12 Mars, 2018 @23:23

Kur ekipi është vetëm një pikë mbi zonën e rrezikshme, të...

STOKE CITY - MANCHESTER CITY

Edhe dy fitore

Foto: PremierLeague.com

12 Mars, 2018 @23:12

Dy gola të shënuara nga David Silva kanë bërë që Manchester...

WERDER-KOLN

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

12 Mars, 2018 @22:30

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur fillim interesant...

MICHAEL CARRICK

Konfirmon pensionimin

12 Mars, 2018 @15:48

Mesfushori 36 vjeçar i Manchester Unitedit, Michael Carrick, ka...

VENDIMI I KG-së

Ferronikeli dhe Drenica në disiplinore

12 Mars, 2018 @15:20

Pasi që ka shqyrtuar raportet e ndeshjeve të xhiros së fundit të...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League