Të gjitha lajmet

NË SHKUP

Shaban Tërstena promovon librin

Foto: sport.com.mk

Shaban Tërstena promovon librin

7 Dhjetor, 2016 @13:20

Në hotelin Aleksandar Palace në Shkup, Shaban Tërstena, ka promovuar librin e tij “Rruga e Kampionit Olimpik” në një ceremoni ku kishte njerëz të njohur nga sporti dhe shoqëria në përgjithësi.

Tërstena i lindur në Shkup ka fituar medalje të artë Olimpike në Los Angeles 1984, ndërsa shteti i Maqedonisë e vlerëson atë ende, duke qenë se është sportisti i saj i vetëm me medalje të artë olimpike.

Mundësi i dikurshëm 51 vjeçar ka fituar 30 medalje të arta në gara të ndryshme botërore e europiane të mundjes gjatë karrierës së tij.

FUTSALL SUPERLIGA

Derbi mbyllet me barazim

Foto: Borozani/Gent Polloshka

5 Dhjetor, 2016 @20:38

Në prani të afro 2000 shikuesve në palestrën “Shani Nushi” në...

NË KËRKIM

Vettel s’e zëvendëson Rosbergun

5 Dhjetor, 2016 @14:31

Ngasësi i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka mohuar përfoljet se mund...

NICO ROSBERG

Kampioni befason! Pensionohet

2 Dhjetor, 2016 @14:57

Njeriu që pas 25 viteve karrierë mbi katër rrota këtë vit fitoi...

URIMI

De Biasi uron Izmir Smajlajn për suksesin historik

5 Mars, 2017 @21:29

Suksesi i madh i atletit shqiptar, Izmir Smajlaj, nuk i ka ikur nga...

FUTSALL

Peja përforcohet me portierin e Kombëtares Shqiptare

Foto: FC Peja Futsal

18 Shkurt, 2017 @13:14

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i futsallit Peja ka njoftuar që...

FUTSALL

Bytyqi: Ishim më të mirë, do ta ringjallim sportin e Gjakovës

17 Shkurt, 2017 @18:11

Përveç Arbër Dobroshit, pas triumfit të Liburnit në Kupën e...

FUTSALL

Dobroshi: Synimet e ardhshme, titulli dhe Europa

Arbër Dobroshi me trofeun e Kupës së Kosovës, shkurt 2017

17 Shkurt, 2017 @13:35

Pas triumfit në Kupën e Kosovës në takimin e zhvilluar dje ndaj...

FUTSALL

Liburni fiton, kupa shkon në Gjakovë

16 Shkurt, 2017 @19:19

Me fitoren e gjakovarëve u mbyll finalja e Kupës së Futsallit mes...

Të gjitha lajmet nga Të tjera