Të gjitha lajmet

STOKE - SOUTHAMPTON

Shaqiri asiston, Stoke fiton

Shaqiri asiston, Stoke fiton

30 Shtator, 2017 @17:59

Stoke City
Southampton
Stoke City 2 : 1 Southampton
M.Diouf 40', P.Crouch 85' M.Yoshida 75'

Bet365 Stadium

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Southamptonit, produktiv për skuadrën e tij ishte Xherdan Shaqiri, për ta ndihmuar kështu këtë skuadër që ta fitojë me rezultat 2-1 ndeshjen.

Shaqiri ishte asistues i golit të parë të shënuar nga Diouf, derisa më pas ishte Crouch ai që i dha fitoren vendasve.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

Ky fillim sezoni mund të quhet më i miri për Shaqirin që nga ardhja e tij te Stoke City, me lojtarin në fjalë që përveç që është startues i rregullt, vazhdon të shënojë gola apo të realizojë asistime rregullisht.

 

SOKOL CIKALLESHI

Cikalleshi shënon në fitoren e skuadrës

30 Shtator, 2017 @15:59

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, sot ka shënuar...

GJILANI I ARBNOR MORINËS

Pas 7 xhirosh, vetëm një skuadër mbetet e pamposhtur

Fotografitë: SC Gjilani/ Facebook

30 Shtator, 2017 @16:14

Kanë kaluar 7 xhiro në Superligën e Kosovës dhe të gjitha...

HUDDERSFIELD - SPURS

I pandalshmi Harry Kane, Tottenhami ngjitet

30 Shtator, 2017 @15:19

Pas hat-trickut në mesjavë në Champions League, forma e...

XHIRO VIII

4 ndeshje nga Liga e Parë luhen sot

30 Shtator, 2017 @13:20

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 4 ndeshje të xhiros së...

5 PËR FUNDJAVË!

Nga Anglia në Portugali, 5 për fundjavë!

30 Shtator, 2017 @12:06

1. West Bromwich – Watford (e shtunë, ora 4) Përkundër pesë...

NDARËSIT E DREJTËSISË

Referët e ndeshjeve të xhiros VIII

BOROZANI/A.P./Arkiv

30 Shtator, 2017 @10:49

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar referët e...

REFERËT KRYESOR

Gjyqtarët e dueleve të xhiros VIII

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

30 Shtator, 2017 @10:37

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar referët e...

FIFA PUSKAS AWARD 2017

Olivier Giroud fiton ‘Puskas Award 2017’

23 Tetor, 2017 @20:51

Në mbrëmjën e ndarjes së çmimeve nga FIFA për më të mirët e...

EVERTON

Shkarkohet Koeman

23 Tetor, 2017 @14:43

Pas rezultateve të dobëta si në Premier League ashtu edhe në...

SPURS-LIVERPOOL

Kane shkëlqen, Spurs shkatërron Liverpoolin

22 Tetor, 2017 @21:19

Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, ka shënuar dy herë dhe ka bërë...

EVERTON-ARSENAL

Ozil me gol e asist, Arsenal fut në krizë Evertonin

Foto: premierleague.com

22 Tetor, 2017 @17:26

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, ka shënuar golin e parë të...

HUDDERSFIELD - UNITED

Befasohet United, vjen humbja e parë e sezonit

21 Tetor, 2017 @18:05

Vjen humbja e parë për Manchester Unitedin në Premier League!...

Të gjitha lajmet nga Premier League