Të gjitha lajmet

STOKE - CRYSTAL

Shaqiri nuk mjafton, Stoke City bie nga liga

Shaqiri nuk mjafton, Stoke City bie nga liga

5 Maj, 2018 @14:37

Stoke City
Crystal Palace
Stoke City 1 : 2 Crystal Palace
Xherdan SHAQIRI 43' James McARTHUR 68', Patrick VAN AANHOLT 86'

Bet365 Stadium

Pas 10 sezoneve në Premier League, Stoke City që nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e Championshipit anglez.

Skuadra ku inkuadrohet Xherdan Shaqiri rënien nga liga e zyrtarizoi sot pas humbjes 1-2 nga Crystal Palace në shtëpi, ndërsa autor i golit të Stoket në këtë duel ishte pikërisht Xherdan Shaqiri, i cili këtë sezon ishte një nga pak lojtarët e kësaj skuadre që e dha maksimumin për ta luftuar rënien nga elita.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

Xherdan Shaqiri këtë sezon për Stoke Cityn ka shënuar 8 gola dhe ka dhuruar 4 asistime, duke qenë kontribuesi më i madh te kjo skuadër, mirëpo kjo ishte e pamjaftueshme për ta evituar rënien nga elita e futbollit anglez.

LIGA E PARË

Prizreni futsall në Superligë

BOROZANI/A.P.

5 Maj, 2018 @13:49

Klubi i futsallit, Prizreni, do të jetë anëtar i ri i Superligës...

PAS DERBIT

Pezullime te Gjilani, gjobë Dritës

5 Maj, 2018 @13:21

Komisioni Disiplinor (KD) i FFK-së ka dhënë verdiktin lidhur me...

BRIGHTON-UNITED

Teknologjia ua shpëton stinorin!

Fotot: premierleague/fb

5 Maj, 2018 @7:40

“Do të jetë shumë mirë për klubin dhe ekipin që tash e tutje,...

5 PËR VIKEND

Mbijetesa, titulli dhe El Clasico

Graph. Olsen Kraja

4 Maj, 2018 @19:01

Stoke City – Crystal Palace (e shtunë, ora 1e30) Për mysafirët...

LAMTUMIRA E TOURES

Ndeshja e fundit, të mërkurën

Foto: mcfc.co.uk

4 Maj, 2018 @15:33

Pas 7 viteve shërbim dhe tre herë shpalljes kampion, Yaya Toure,...

GLASGOW RANGERS

Zyrtarizohet Gerrard

Foto: rangers.co.uk

4 Maj, 2018 @14:31

Steven Gerrad është emëruar trajner i ri i Glasgow Rangersit, pasi...

BRIGHTON-UNITED

Teknologjia ua shpëton stinorin!

Fotot: premierleague/fb

5 Maj, 2018 @7:40

“Do të jetë shumë mirë për klubin dhe ekipin që tash e tutje,...

5 PËR VIKEND

Mbijetesa, titulli dhe El Clasico

Graph. Olsen Kraja

4 Maj, 2018 @19:01

Stoke City – Crystal Palace (e shtunë, ora 1e30) Për mysafirët...

LAMTUMIRA E TOURES

Ndeshja e fundit, të mërkurën

Foto: mcfc.co.uk

4 Maj, 2018 @15:33

Pas 7 viteve shërbim dhe tre herë shpalljes kampion, Yaya Toure,...

GLASGOW RANGERS

Zyrtarizohet Gerrard

Foto: rangers.co.uk

4 Maj, 2018 @14:31

Steven Gerrad është emëruar trajner i ri i Glasgow Rangersit, pasi...

STEVEN GERRARD

Sot pritet emërimi

3 Maj, 2018 @23:14

Futbollisti legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard, që tashmë po...

Të gjitha lajmet nga Premier League