Të gjitha lajmet

ROLAND GARROS 2018

Sharapova pa probleme ndaj Pliskovas

Foto: RolandGarros.com/ J. Crosnier

Sharapova pa probleme ndaj Pliskovas

3 Qershor, 2018 @7:56

Tenistja ruse, Maria Sharapova, ka kaluar shumë më letë sesa që u mendua, rivalen e saj Katarina Pliskova.

Në dy sete radhazi, me 6-2 dhe 6-1, Sharapova ka eliminuar kundërshtaren mbrëmë në një ndeshje që nuk kapi as një orë lojë në terren.

Sharapova ka fituar dy herë në karrierë këtë turne, ndërsa me fitore ndaj bartëses së gjashtë të turneut - i jep shpresa fansave për ngritje në klasifikim.

 

ROLAND GARROS 2018

Nadal lodhet në tie-break, por kalon

Foto: RolandGarros/fb

29 Maj, 2018 @15:38

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mbrojtur katër set-pointa për...

ROLAND GARROS 2018 - ROUND I

Wawrinka s’kalon raundin e parë

Foto: www.rolandgarros.com

28 Maj, 2018 @18:12

Befasi që në xhiron e parë të Roland Garrosit. Zvicerani...

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

Foto: FHK

28 Maj, 2018 @16:22

Titulli i katërmbëdhjetë i kampionit pas luftës dhe i pesti me...

ROLAND GARROS 2018

Nadal lodhet në tie-break, por kalon

Foto: RolandGarros/fb

29 Maj, 2018 @15:38

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mbrojtur katër set-pointa për...

ROLAND GARROS 2018 - ROUND I

Wawrinka s’kalon raundin e parë

Foto: www.rolandgarros.com

28 Maj, 2018 @18:12

Befasi që në xhiron e parë të Roland Garrosit. Zvicerani...

ATP RANKINGS

Federer përsëri Nr 1

14 Maj, 2018 @14:02

Roger Federer i është kthyer kreut të renditjes botërore në...

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 Shkurt, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne...

Të gjitha lajmet nga Tenis