Të gjitha lajmet

SULMUESI I RI

Shend Kelmendi zyrtarizohet, nënshkruan 3 vjet më Skënderbeun

Shend Kelmendi zyrtarizohet, nënshkruan 3 vjet më Skënderbeun

10 Gusht, 2017 @15:33

Lojtari i deridjeshëm i Prishtinës, që mbeti pa ekip në muajin që e lamë pas, Shend Kelmendi, është zyrtarizuar tek sot nga Skënderbeu i Korçës që ka arritur plasmanin në Play-Off të Europa Ligës.

Kelmendi ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me ekipin korçar dhe pritet që shpejt të vihet nën urdhërat e trajnerit Ilir Daja.

Sulmuesi 22 vjeç nga Prishtina ka thënë se është ambientuar shpejt te skuadra, ndërsa do të ndihmojë skuadrën për të fituar trofe.

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Kuqezinjtë s’lëvizin nga vendi

10 Gusht, 2017 @15:23

Kombëtarja shqiptare në futboll nuk ka lëvizur nga pozita e saj...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Edhe një rënie e Kosovës në FIFA

10 Gusht, 2017 @15:12

Sot FIFA ka publikuar renditjen e radhës mujore për ekipet...

NË TIRANË

Partizani me mesfushor nga Panama!

10 Gusht, 2017 @14:53

Skuadra e Partizanit të Tiranës ka zyrtarizuar lojtarin e ri të...

NË PRIZREN

Liria merr edhe portierin e Tiranës

10 Gusht, 2017 @14:35

Skuadra nga Prizreni, Liria, ka kapur edhe një lojtar nga...

SHKËNDIJA-MILAN

Shkëndija - Milan, biletat në shitje

10 Gusht, 2017 @14:35

Duke filluar prej sot 10.08.2017 (e mërkurë), Shkëndija ka...

FUTBOLLISTËT E HUAJ

FFK: Të huajt transferohen deri të shtunën

10 Gusht, 2017 @9:41

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur përmes një...

MIQËSORE

Feronikeli fiton ndaj 2 Korrikut

Foto: KFFeronikeli/ Facebook

9 Gusht, 2017 @23:02

Në miqësoren e zhvilluar sot, Feronikeli e ka mposhtur me rezultat...

TRANSFER

Feronikeli transferon Trim Krasniqin

Foto: KF Feronikeli

9 Gusht, 2017 @22:55

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Feronikelit ka konfirmuar për...

MIQËSORE

Llapi mposht Ramiz Sadikun

9 Gusht, 2017 @22:44

Në takimin miqësor të luajtur sot në kuadër të përgatitjeve...

SHQIP NË BOTË

Januzaj shënon golin e parë me Sociedadin

9 Gusht, 2017 @22:06

Vjen edhe goli i parë i Adnan Januzajt me Sociedadin. I...

DEKLARATA PAS NDESHJES - MIREL JOSA

Josa: Dyluftimet vendosën fituesin

Foto: prishtinafc.com

4 Nëntor, 2017 @16:54

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, pas humbjes nga Liria ka thënë...

DEKLARATA PAS NDESHJES NGA BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi i kënaqur, kërkon pikë edhe jashtë

BOROZANI/D.S.

4 Nëntor, 2017 @16:52

Trajneri i Lirisë, Bledi Shkëmbi, pas fitores së madhe ndaj...

FLAMURTARI - DRITA

Pa fitues në Podujevë

4 Nëntor, 2017 @15:58

Pa fitues është mbyllur dueli mes Flamurtarit dhe Dritës, duel ky...

LIRIA - PRISHTINA

Nxënësi mposht mësuesin, Prishtina mposhtet në Prizren

Foto: D.SH/Borozani

4 Nëntor, 2017 @15:56

Me golin e Artur Maganit në minutën e 74’, skuadra e Lirisë ka...

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Shala e Rudi për 3 pikët e reja të Vëllaznimit

Foto: FC Vëllaznimi

4 Nëntor, 2017 @15:53

Me dy gola të mbrojtësve të krahut, Ardenis Shalës e Lorik Rudit,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga