Të gjitha lajmet

MBESIN BARDHEKALTËR

Shima dhe Hysenagolli, vazhdojnë me Tiranën

Dikur, bashkë te KB Peja, tash te KB Tirana/ BOROZANI/Arkiv/Edrin Shkuliqi

Shima dhe Hysenagolli, vazhdojnë me Tiranën

12 Shtator, 2017 @21:57

Dyshja më e dalluar e basketbollit të Shqipërisë në vitet e fundit, kapiteni i kombëtares, Gerti Shima dhe qendra Endrit Hysenagolli, zyrtarisht kanë vazhduar kontratën me KB Tiranën edhe për stinorin e radhës.

Shima

Njoftimin e ka zyrtarizuar KB Tirana sot, duke postuar fotografitë e lojtarëve në fjalë duke nënshkruar kontratë në zyre të klubit, derisa Shima dhe Hysenagolli, pritet të bartin barrën kryesore të skuadrës përveç kampionatit të Shqipërisë, edhe në stinorin e dytë të pjesëmarrëjes të bardhekaltërve në BIBL.

hysenagolli

TRAJNER I RI NË SUHAREKË

Denis Bajramovic trajner i ri i Yllit

Denis Bajramovic, është zyrtarizuar si trajner i ri i Yllit të Suharekës sot

12 Shtator, 2017 @21:42

Pas ndërprerjes së marrëveshjes me trajnerin Boban Ninic, për...

QENDRA NË PRIZREN

Urim Zenelaj rikthehet te Bashkimi

BOROZANI/Arkiv/Erdis Driza

12 Shtator, 2017 @21:18

Pas 4 stinorëve, qendra gjigande e basketbollit vendor, Urim Zenelaj...

1/4: GJERMANIA - SPANJA

Spanja, gjysmëfinalistja e parë

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @19:27

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EuroBasket2017! ‘Furia e...

THE BEST PERFORMANCES OF TOP 16

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

Aleksei Shved, ylli i Rusisë/ Fotot: fiba.com

11 Shtator, 2017 @23:31

Basketbollisti i Rusisë, Alexey Shved, është përzgjedhur...

ZYRTARE

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

11 Shtator, 2017 @20:34

Përmes një deklarate zyrtare, klubi i Tiranës ka njoftuar...

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @22:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @20:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @16:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @13:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @22:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

XHIROJA IV

Javë pushimi në BIBL

BOROZANI/ A. P.

1 Nëntor, 2017 @9:53

Xhiroja e katërt e ndeshjeve të ligës ballkanike do të vazhdojë...

AMERIKANI I RADHËS

Knight përforcimi i ri i Bashkimit

31 Tetor, 2017 @11:41

Rezultatet jo të mira në Balkan League kanë shtyer Bashkimin që...

TOP PERFORMANCE OF GW 3

Hysenagolli, për herë të dytë më i miri në BIBL

Foto: balkanleague.net

30 Tetor, 2017 @10:50

Qendra e Tiranës, Endrit Hysenagolli, është përzgjedhur lojtari...

TRAJNERI I RI

Greku Takianos drejton Bashkimin sot

28 Tetor, 2017 @15:50

Trajneri i ri i Bashkimit edhe zyrtarisht është greku, Fotis...

JAY R STROWBRIDGE

Tirana shton edhe një amerikan në skuadër

Foto: Getty Images/ Google

26 Tetor, 2017 @14:26

Ekipi i Tiranës, ka shtuar edhe një basketbollist amerikan në...

Të gjitha lajmet nga Balkan League