Të gjitha lajmet

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

Shkarkohet Bosz

10 Dhjetor, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në Ligë të Kampionëve, ka bërë që drejtuesit e Borussia Dortmundit të shkarkojnë trajnerin holandez të ekipit, të emëruar në fillim të këtij stinori, Peter Bosz.

Në të njejtën kohë, ekipi ka bërë të ditur se Peter Stoger do të merr drejtimin e skuadrës, bashkë me ndihmësit e tij, Manfred Schmid dhe Jorg Heinrich - me të cilët ka nënshkruar deri në qershor të vitit 2018.

Austriaku Stoger, një javë më parë u shkarkua nga Kolni.

PARANDESHJA: PRISHTINA FUTSALL -MITROVICA FUTSALL

Prishtina futsall dhuron fanella për shikuesit

10 Dhjetor, 2017 @12:13

Përballja ndërmjet Prishtina futsall dhe Mitrovica futsall sot në...

MIQËSORE PËR U19

2 ndeshje ndaj Bullgarisë

Kosova U19/ Foto: FFK

10 Dhjetor, 2017 @9:29

Pasi që arriti kualifikimin në rrethin elitë, përfaqësuesja U-19...

JUVENTUS-INTER

Derbi i Italisë pa gola

9 Dhjetor, 2017 @22:57

I njohur si ‘Derby dell Italia’, përballja ndërmjet Juventusit...

NË ZVICËR

Ajeti shënon në fitoren e Basel

9 Dhjetor, 2017 @22:07

Albian Ajeti ka shënuar dy gola për skuadrën e Baselit në fitoren...

PARIS-LILLE

Parisi i sigurt, ruan epërsinë

Foto: ligue1

9 Dhjetor, 2017 @19:58

Lille, që nuk po kalon kohëra të mira në Ligue 1 këtë stinor,...

SHQIP NË BOTË

Grezda shënon në fitoren e Osijekut

9 Dhjetor, 2017 @18:50

Në fitoren e shënuar sot ndaj Rudesit, në listën e golashënuesve...

REAL MADRID - SEVILLA

Topi i Artë me 2 gola, Real lehtë ndaj Sevillës

9 Dhjetor, 2017 @18:18

Dy gola të shënuara nga Cristiano Ronaldo, një nga Nacho, një nga...

TOTTENHAM - STOKE

Tottenhami gjen fitoren pas 4 xhirove

9 Dhjetor, 2017 @18:03

Pas 4 xhirove pa fitore në Premier League, Tottenhami ka fituar...

FRANKFURT - BAYERN

Përsëri Vidal, Bayerni forcon kreun

9 Dhjetor, 2017 @17:59

Me vetëm një goditje në portë gjatë gjithë ndeshjes, Bayerni ka...

WEST HAM - CHELSEA

West Ham mposht kampionin, fitorja e parë e Moyes

9 Dhjetor, 2017 @15:28

Vjen fitorja e parë për skocezin David Moyes si trajner i West Ham...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

SHORTI I CHAMPIONSLEAGUE

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

Foto: uefa.com

8 Dhjetor, 2017 @13:31

UEFA ka bërë të ditur sot se shorti i 1/16 së finales së Ligës...

BALLON D'OR

I pesti për Cristianon

7 Dhjetor, 2017 @20:09

Cristiano Ronaldo është shpallë fitues i Topit të Artë 2017 nga...

DIHEN TOP 16

Kompletohen TOP 16 ekipet e Ligës së Kampionëve

6 Dhjetor, 2017 @23:55

Me ndeshjet e sontme ka përfunduar faza grupore në Ligën e...

NGA 4 GRUPET E PARA

Shpëtimi në Europa Ligë

Foto: uefa/fb

6 Dhjetor, 2017 @10:40

Pas ndeshjeve të mbrëmshme të zhvilluara në Ligën e Kampionëve,...

Të gjitha lajmet nga Champions League