Të gjitha lajmet

FRANK DE BOER

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

Foto: Crystal Palace Official

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

11 Shtator, 2017 @12:02

Vjen viktima e parë në Premier Ligë sa i përket trajnerëve. Pas vetëm 77 ditëve që u emërua trajner i ri i ekipit, Frank de Boer, është shkarkuar nga pozita e trajnerit të Crystal Palace.

Palace, humbi katër ndeshjet e para të stinorit në Premier Ligë, edhepse me lojë, të gjithë analistët thonin se ekipi po e tregon veten mjaft mirë dhe fitoret do të vinë me kohë.

TABELA AKTUALE

Por kjo, nuk i bëri aspak përshtypje krerëve të klubit dhe holandezi De Boer, që për një kohë drejtoi edhe Interin prej se bëri emër në Ajax si trajner, më nuk është trajner i Crystal Palace-it.

Steve Parish, kreu i klubit gjatë këtij muaji kishte thënë për media se starti i ekipit nuk ishte hiq i mirë dhe futbolli është biznes i bazuar në rezultate.

FEMRAT U19

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

Pamje nga stërvitjet e djeshme të vajzave U19 të Kosovës/ Foto: FFK

11 Shtator, 2017 @7:27

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll, ka mbajtur seancën e...

LAÇI-PARTIZANI

Laçi me 2 gola i uron mirëseardhje Iulianos në Shqipëri

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @20:18

Para fillimit të stinorit nisën me shumë bujë dhe me disa...

FERIZAJI-VUSHTRRIA

Muhabi Bushi vendos derbin, Ferizaji njofton me humbje Vushtrrinë

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @20:02

Skuadra e Ferizajit ka fituar derbin e sotëm të Ligës së Parë...

TREPÇA89-DRENICA

Florent Hasani vendos, kampioni fiton

10 Shtator, 2017 @17:18

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës U21, Florent Hasani ka...

VËLLAZNIMI-VLLAZNIA

Vëllaznimi i sigurt në shtëpi

10 Shtator, 2017 @17:13

Kuqezinjtë e Gjakovës kanë arritur të shënojnë fitoren e dytë...

LAZIO-MILAN

Immobile hat-trick, Lazio njofton Milanin me humbje të thellë

10 Shtator, 2017 @16:56

Me rezultat të thellë 4-1 ka përfunduar takimi mes Lazios dhe...

INTER-SPAL

Icardi-Perisic mbajnë Interin perfekt

10 Shtator, 2017 @14:28

Dyshja në formë e neroazzurrëve, Mauro Icardi dhe Ivan Perisic,...

LAZIO - MILAN

Megjithatë ndeshja zhvillohet

10 Shtator, 2017 @12:56

Edhe pse fillimisht u vendos që ndeshja të mos zhvillohet sot, me...

SHQIP

Arbër Zeneli me supergol ndaj PSV-së

10 Shtator, 2017 @11:41

Në takimin e parë të ditës në Eredivisien holandeze, Arbër...

SERIE A

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

Foto: football-italia.net

10 Shtator, 2017 @11:15

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, me shiun që ka...

LIVERPOOL - CHELSEA

Pa fitues në derbin e javës

Foto: Premier League

25 Nëntor, 2017 @20:21

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Premier League, fitues nuk pati....

UNITED - BRIGHTON

United me shumë mund ndaj Brightonit

Foto: manutd.com

25 Nëntor, 2017 @17:59

Përkundër paraqitjes aspak të mirë, Manchester United ka shënuar...

TOP 5 PËR FUNDJAVË

5 derbit e 5 ligave të forta

BOROZANI/ Graph. O. Kraja

25 Nëntor, 2017 @13:46

Këtë fundjavë në TOP 5-shen e javës kemi 5 derbi nga 5 ligat e...

PENSIONOHET

Problemet shëndetësore pensionojnë para kohe Bytyqin

24 Nëntor, 2017 @14:28

Njëri ndër futbollistët perspektiv që ka mundur të ketë Kosova...

IPSWICH TOWN - SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu hero në duel ndaj ekipit të Celinës

Foto: S. Ellis

23 Nëntor, 2017 @9:55

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu, u bë hero në...

Të gjitha lajmet nga Premier League