Të gjitha lajmet

TRAJNERI I DERITASHËM I LIRISË

Shkëmbi zyrtarizohet në Superiore

BOROZANI/ D. S.

Shkëmbi zyrtarizohet në Superiore

4 Qershor, 2018 @10:44

Pas një stinori të kaluar tejet mirë te Liria e Prizrenit, ku debutoi si trajner i parë në karrierë, Bledi Shkëmbi ka gjetur angazhim në Kategorinë Superiore shqiptare.

Korçari 38 vjeç është zyrtarizuar si trajner i ri i Teutës së Durrësit në Shqipëri dhe do të mundohet që të bëj ngritjen e ekipit, që këtë stinor luftoi për mbijetesë në Superiore.

Te Liria e Prizrenit, Shkëmbi kaloi një stinor tejet të mirë, duke e çuar Lirinë në pozitë të pestë të Superligës së Kosovës, ndërsa gjatë stinorit arriti të shpiejë ekipin në luftë për kreun e tabelës, duke qëndruar disa javë në pozitë të tretë të klasifikimit.

Shkëmbi gjatë karrierës së tij si lojtar ka qenë lojtar i Teutës në dy raste. Ai ka luajtur për durrësakët në vitet 2000 dhe 2001 si dhe aty ka bërë rikthimin pas epokës së kaluar jashtë vendin, kur iu rikthye Superiores si lojtar në vitin 2007.

Në njoftimin zyrtar të Teutës, ekipi gjatë njoftimit për arritjen e marrëveshjes me Shkëmbin ka falenderuar ish-trajnerin e skuadrës, Gentian Begeja dhe stafin e tij, Ilir Biturku dhe Xhevahir Kapllani, duke u dëshiruar suksese në karrierë.

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Ronaldo

3 Qershor, 2018 @21:30

Nëse mbahet në mend diçka tek futbollistët brazilian, pos artit...

TAHIR BATATINA

Largohet pas 5 vitesh

3 Qershor, 2018 @18:22

Trajneri i deritashëm i Llapit, Tahir Batatina, nuk do të jetë në...

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @16:48

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @13:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën,...

TRANSFER

Ballkani përforcohet me mbrojtësin e Vëllaznimit

3 Qershor, 2018 @8:50

Me t’u ngjitur në Superligë, skuadra e Ballkanit ka filluar...

BELGU KËRKOHET NGA NEROAZZURRËT

Interi ofron 10 milionë për Dembelen

2 Qershor, 2018 @14:14

Skuadra e Interit, ka bërë ofertë prej 10 milionë eurosh...

PODUJEVË

Llapi hap stinorin me dy transferime

Foto: KFLlapi/fb

2 Qershor, 2018 @11:55

Skuadra nga Podujeva, Llapi, para stinorit 2018/19 ka nisur duke...

NIKLI

Feronikeli merr sulmuesin e kampionit

BOROZANI/Arkiv

2 Qershor, 2018 @11:28

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sot e bëri edhe transferimin e...

S'NDALEN

Prishtina merr edhe Mustafën

Foto: KFTrepça'89/fb

1 Qershor, 2018 @10:32

Fituesi i Kupës së Kosovës dhe nënkampioni i Kosovës, Prishtina,...

TRANSFER

Hekuran Kryeziu gjen skuadër të re

BOROZANI / ARKIV

31 Maj, 2018 @19:53

Që nga sezoni i ardhshëm, Hekuran Kryeziun do ta shohim te një...

TAHIR BATATINA

Largohet pas 5 vitesh

3 Qershor, 2018 @18:22

Trajneri i deritashëm i Llapit, Tahir Batatina, nuk do të jetë në...

TRANSFER

Ballkani përforcohet me mbrojtësin e Vëllaznimit

3 Qershor, 2018 @8:50

Me t’u ngjitur në Superligë, skuadra e Ballkanit ka filluar...

PODUJEVË

Llapi hap stinorin me dy transferime

Foto: KFLlapi/fb

2 Qershor, 2018 @11:55

Skuadra nga Podujeva, Llapi, para stinorit 2018/19 ka nisur duke...

NIKLI

Feronikeli merr sulmuesin e kampionit

BOROZANI/Arkiv

2 Qershor, 2018 @11:28

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sot e bëri edhe transferimin e...

S'NDALEN

Prishtina merr edhe Mustafën

Foto: KFTrepça'89/fb

1 Qershor, 2018 @10:32

Fituesi i Kupës së Kosovës dhe nënkampioni i Kosovës, Prishtina,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga