Të gjitha lajmet

KUQEZINJTË NGA TETOVA

Shkëndija garanton €1.4 mln.

Foto: KFShkëndija/fb

Shkëndija garanton €1.4 mln.

31 Korrik, 2018 @20:54

Me sigurimin e fazës së tretë të kualifikime për Ligën e Kampionëve, ekipi i Shkëndijës tashmë në xhep mund të thuhet që ka 1.4 milionë euro të ardhura nga sistemi distribuiv i UEFA-së për ekipet pjesëmarrëse aty.

260 mijë euro për pjesëmarrje, 280 mijë euro për raundin e parë, 380 mijë euro për raundin e dytë dhe tash 480 mijë euro për arritje në raundin e tretë kualifikues - do të bëjnë Shkëndijën e Tetovës ekip me buxhet të majmë - pa llogaritur të ardhurat tjera që mund të ketë ose sukseset e mëtejme.

Kjo shumë do të arkëtohet te ekipi kuqezi i Tetovës, në rast të eliminimit nga Salzburgu në xhiron e tretë kualfikuese të Ligës së Kampionëve.

Salzburgu do të jetë vendas në përballjen e parë të xhiros së tretë kualifikuese më 8 gusht, ndërsa dueli i kthimit do të luhet më 14 gusht në Shkup.

SHERIFF - SHKËNDIJA

Super Shkëndija, kalon në raundin e tretë

31 Korrik, 2018 @19:58

Shkëndija tash e tutje do të ketë punë me kampionin e Austrisë,...

SHERIFF TIRASPOL - SHKËNDIJA

Sheriff Tiraspol vs. Shkëndija, formacionet startuese

31 Korrik, 2018 @17:31

Pak para ndeshjes mes Sheriff Tiraspolit dhe Shkëndijës nga Tetova,...

EUROT

€400 mln. për fanellat e Premier League

31 Korrik, 2018 @15:31

Në total janë 351.54 milionë euro të shpenzuara për t’u...

THOMAS LEMAR

Francez tjetër në Atletico

Foto: AtleticoMadrid/fb

30 Korrik, 2018 @17:49

Krahu i deritashëm i Monacos, francezi Thomas Lemar, ka thënë se...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Bersanti nënshkruan me Swansean

Foto: FFK

30 Korrik, 2018 @16:32

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka...

NË PRIZREN

Liria kthen armatën e vjetër

BOROZANI/ A. P.

28 Korrik, 2018 @13:19

Skuadra e Lirisë, që pas largimit të trajnerit Bledi Shkëmbi...

ZYRTARE

Vëllaznimi zyrtarizon dy transfere nga Brazili

Borozani / G.P

28 Korrik, 2018 @11:19

Lucas Brito Santana dhe Romulo Elias Da Silva janë dy përforcimet...

SHQIP NË BOTË

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

27 Korrik, 2018 @12:01

Pasi kaloi një vit te skuadra e PSV-së në Holandë, Andi Koshi...

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 Korrik, 2018 @9:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin...

DUDELANGE - DRITA

Drita bie në pjesë të dytë, por ka shpresë

Foto: DritaFC/ fb

26 Korrik, 2018 @19:21

Në ndeshjen e parë, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues...

SHERIFF - SHKËNDIJA

Super Shkëndija, kalon në raundin e tretë

31 Korrik, 2018 @19:58

Shkëndija tash e tutje do të ketë punë me kampionin e Austrisë,...

SHERIFF TIRASPOL - SHKËNDIJA

Sheriff Tiraspol vs. Shkëndija, formacionet startuese

31 Korrik, 2018 @17:31

Pak para ndeshjes mes Sheriff Tiraspolit dhe Shkëndijës nga Tetova,...

PAOK - BASEL

Ajeti i jep shpresë Baselit

Foto: FCBasel official/fb

24 Korrik, 2018 @21:51

Skuadra zvicerane, Basel, është mposhtur në përballjen e parë...

SHKËNDIJA - SHERIFF

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

Foto: KFShkendija/fb

24 Korrik, 2018 @21:31

Shkëndija ka shënuar fitore në përballjen e parë të rrethit të...

ROUND III MATCHES

Kukësi e Shkëndija mësojnë rivalët potencial

23 Korrik, 2018 @11:39

Në zyret e UEFA-së sot është hedhur shorti i rrethit të tretë...

Të gjitha lajmet nga Champions League