Të gjitha lajmet

NGA TETOVA

Shkëndija me mungesa, nis misionin e Kupës

Foto: KFShkëndija.com

Shkëndija me mungesa, nis misionin e Kupës

Tekst: kfshkendija.com

30 Gusht, 2017 @9:02

Skuadra “kuqezi” të mërkurën i nis garat në Kupën e Maqedonisë kur në kuadër të 1/16 së finales do të jetë mysafire e anëtarit të Ligës së Dytë të Maqedonisë, Gostivarit.

Ndeshja duhej të luhej më 16 gusht, mirëpo e njejta u shty për shkak se atë kohë Shkëndija kishte angazhime në play off të UEFA Europa League.

Trajneri Qatip Osmani sërish nuk do të mund të llogarisë në Ferhan Hasanin e lënduar, ndërsa Marjan Radeski dhe Ennur Totre janë grumbulluar me respektivisht me përfaqësueset A dhe U 21 të Maqedonisë.

Përballja Gostivari-Shkëndija luhet të mërkurën në stadiumin e qytetit në Gostivar, me fillim në orën 16:30.

FEMRAT KUQEZI

Shqipëria U19 mposht moshataret boshnjake

30 Gusht, 2017 @8:56

Kombëtarja U19 e femrave në futboll ka shënuar fitore në duelin...

MEDIAT ANGLEZE

Chelsea me ofertë për Barkley, Everton refuzon

30 Gusht, 2017 @8:51

Para pak çastesh mediat angleze kanë kuptuar se Everton ka refuzuar...

TONI MAWEJJE

Tirana zyrtarizon mesfushorin e Ugandës

Foto: SK Tirana

30 Gusht, 2017 @8:44

Skuadra e Tiranës që këtë stinor do të kërkojë rikthimin e...

RISITË E PANUCCIT

Memolla mund ta lë jashtë Agollin

Hysen Memolla, gjatë stërvitjeve me kuqezinjtë/ Foto: FSHF

30 Gusht, 2017 @8:22

I ftuar për herë të parë në ekipin A kombëtar, mbrojtësi i...

FLORENT HASANI

Hasani: Pres përkrahje të madhe

30 Gusht, 2017 @7:51

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës U21, Florent Hasani, në...

STËRVITJET E KOSOVËS U21

Puna kryesore, shmangia e gabimeve

Foto: FFK

30 Gusht, 2017 @7:46

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë derisa Kosova U21 të zhvillojë...

VENDIMET E KOMISARIT

Gjilani, Flamurtari dhe Prishtina në disiplinore

Pamje nga ndeshja Flamurtari-Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

30 Gusht, 2017 @7:31

Pas ndeshjeve të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në...

AI VËZHGON

Panucci në radarin e De Biasit

Foto: FSHF

30 Gusht, 2017 @7:24

Tashmë është konfirmuar ulësja e Gianni de Biasit në Elbasan...

STATISTIKA PARA DERBIT

Derbi Prishtina-Liria, më 9 shtator

BOROZANI/Arkiv/Erdis Driza/ Pamje nga ndeshja Liria-Prishtina, kur në stadiumin "Përparim Thaçi" kishte bar natyral në fushë

30 Gusht, 2017 @7:12

Për shkak të ndeshjeve të përfaqësueseve në futboll, të...

MEDIA

Arsenal refuzon ofertën e Cityt për Alexisin

29 Gusht, 2017 @22:47

Mediat britanike pak më parë kanë raportuar se oferta e parë e...

TOP 5 PËR FUNDJAVË

5 derbit e 5 ligave të forta

BOROZANI/ Graph. O. Kraja

25 Nëntor, 2017 @13:46

Këtë fundjavë në TOP 5-shen e javës kemi 5 derbi nga 5 ligat e...

PENSIONOHET

Problemet shëndetësore pensionojnë para kohe Bytyqin

24 Nëntor, 2017 @14:28

Njëri ndër futbollistët perspektiv që ka mundur të ketë Kosova...

KOMBËTARJA - FEMRAT

Europiani i Femrave U19 & U17, Shqipëria kupton kundërshtarët

24 Nëntor, 2017 @13:50

Eshtë hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti...

PËRFAQËSUESJA U17

Kosova U17 mposht Shqipërinë, në luftë për vendin e tretë

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @19:01

Pas fitores ndaj Azerbejxhanit, Kosova U17 sot e ka mposhtur...

FIFA RANKING, NËNTOR 2017

Kosova ngritet për 9 pozita

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @12:50

Fitorja me gola e Kosovës ndaj Letonisë në miqësoren e zhvilluar...

Të gjitha lajmet nga International