Të gjitha lajmet

MAQEDONI

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

19 Prill, 2017 @20:22

Ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, e cila u ndërpre në minutën e 33’, ka vazhduar të luhet dhe është mbyllur 0-1 në të mirë të Vardarit.

Gjithsesi, fitorja 1-3 e Shkëndijës në ndeshjen e parë në Shkup, ka bërë që Shkëndija të kualifikohet në finalen e Kupës së Maqedonisë.

Aty tetovarët do të takohen me skuadrën e Pelisterit.

MONACO - DORTMUND

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

19 Prill, 2017 @20:21

Janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Monacos dhe...

BARCA - JUVENTUS

Barca vs. Juve, formacionet zyrtare

19 Prill, 2017 @20:17

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të...

MAQEDONI

Shkëndija vs. Vardari, ndërpritet ndeshja

19 Prill, 2017 @17:03

Është ndërprerë ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë...

KUPA E KOSOVËS: BESA - TREPÇA

Goleadë në Pejë, Besa në finale!

19 Prill, 2017 @16:56

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Mitrovicë, Besa ka...

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

19 Prill, 2017 @16:53

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese...

ANALIZË

5 derbi të fundjavës

21 Tetor, 2017 @11:43

1. Chelsea – Watford (e shtunë, ora 1e30) Conte nuk është i...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND

Liburni e mbyll me disfatë

15 Tetor, 2017 @20:03

Pas eliminimit pas humbjes së pësuar nga skuadra e Nacional...

Të gjitha lajmet nga International