Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES: SHKUPI - RANGERS

Shkupi gati ‘për luftë’ ndaj Gerrardit dhe Rangersit

BOROZANI/ D. S.

Shkupi gati ‘për luftë’ ndaj Gerrardit dhe Rangersit

16 Korrik, 2018 @12:30

Skuadra e drejtuar nga trajneri që u bë kampion në Kosovës me Trepçën’89, Shkupi, është tërëisht gati për të pritur kampionin e shumëfishtë të Skocisë, Glasgow Rangers.

Shkupi pret nesër Rangersin në ndeshjen e kthimit të fazës së parë kualifikuese të Europa Ligës, në stadiumin Filipi II në Shkup.

Shkupi vs Rangers

“Nuk kemi shumë kohë për të diskutuar se çka ndodhi në ndeshjen e parë. Jemi bërë gati, jemi këndellur nga ndeshja e parë dhe kemi analizuar kundërshtarin për ndeshjen e radhës,” ka thënë Zekirija Ramadani, trajner i Shkupit.

Shkupi u mposht 2-0 në përballjen ndaj Rangersit të zhvilluar javën e kaluar në Skoci. Ekipi i Ramadanit, ku luan edhe reprezentuesi i të rinjve të Kosovës, Rron Broja, do të tentojë të bëj befasi duke shkrirë avantazhin e skocezëve, që drejtohen nga trajneri, i njohur si lojtar legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard.Termini i ndeshjes:

17 korrik 2018 Shkupi - Glasgow Rangers Ora: 17:55 Stadiumi: Filipi II, Shkup.

NË DRENAS

Feronikeli vazhdon stërvitjet me përforcimet e reja

Fotot: KFFeronikeli/fb

16 Korrik, 2018 @12:19

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli , ka shtuar në skuadër në ditët e...

DREJTËSIA NË NDESHJE

Malmo-Drita, me referë nga Luksemburgu

Foto: malmo official/fb

16 Korrik, 2018 @10:07

Skuadra e Dritës, që po garon në fazën e parë kualifikuese të...

CAKTOHEN REFERËT E NDESHJES

Nën referimin zviceran

Foto: prishtinafc.com

16 Korrik, 2018 @9:45

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjes kthyese të raundit të parë UEL...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 Korrik, 2018 @21:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të...

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15 Korrik, 2018 @20:56

Super talenti francez, Kylian Mbappe, e fitoi çmimin “I riu më i...

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15 Korrik, 2018 @20:50

Super ylli i Kroacisë, Luka Modric, fitoi çmimin “Golden Ball”, që...

RUSSIA 2018 AWARDS

Këpuca e artë: Harry Kane

15 Korrik, 2018 @20:46

Gollashënuesi më i mirë i Botërorit Rusia 2018, është Harry...

RUSSIA 2018 AWARDS

Dorëza e artë i takoi Courtois

15 Korrik, 2018 @20:38

Portieri më i mirë i Botërorit Rusia 2018, është zgjedhur belgu...

FRANCA - KROACIA

Franca s’fal në sulm, merr titullin e Botës

15 Korrik, 2018 @18:05

Francezët duruan dhe në fund fituan. Përkundër lojës të mirë...

11-SHET E FINALES

Formacionet: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 Korrik, 2018 @14:53

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga Didier Deschamps dhe Zlatko...

CAKTOHEN REFERËT E NDESHJES

Nën referimin zviceran

Foto: prishtinafc.com

16 Korrik, 2018 @9:45

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjes kthyese të raundit të parë UEL...

PËSON PARTIZANI DHE LAÇI

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

Foto: KFPartizani/fb

12 Korrik, 2018 @22:29

Garat e Europa Ligës nuk kanë qenë të suksesshme për ekipet...

GLASGOW RANGERS - SHKUPI

Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

Steven Gerrard, trajner i Glasgow Rangers/ Foto: rangers fc/fb

12 Korrik, 2018 @22:06

Mesfushori i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Rron Broja,...

VENTSPILS - LUFTËTARI

Ish sulmuesi i Trepçës’89, shkatërron Luftëtarin

12 Korrik, 2018 @21:57

Sulmuesi i dikurshëm i Trepçës’89, Adeleke Akinola Akinyemi, që...

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

11 Korrik, 2018 @19:19

Prishtina ka përfunduar me barazim duelin e radhës në gara...

Të gjitha lajmet nga Europa League