Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS - SHORTI

Shorti i së tetës së finales së Kupës

Kupa e Kosovës/ BOROZANI/ A. Paçarizi

Shorti i së tetës së finales së Kupës

6 Dhjetor, 2016 @12:36

FFK ka bërë të ditur sot se shorti për të tetën e finales së Kupës së Kosovës do të hidhet të enjten në zyret e saja.

Shorti do t’ia nis në mesditë (ora 12), ndërsa pjesëmarrëse janë 12 skuadrat e Superligës, 3 të Ligës së Parë (të kualifikuara) dhe 1 e Ligës së Dytë (e kualifikuar).

Duelet e para të së tetës së finales së Kupës së Kosovës janë paraparë të zhvillohen më 25 shkurt 2017.Pjesëmarrësit në 1/8 e finales së Kupës 2016/17:

Trepça'89 Llapi Prishtina Feronikeli
Besa Gjilani Drenica Liria
Ferizaji Drita Trepça Hajvalia
Vëllaznimi (Liga I) Flamurtari (Liga I) KEK (Liga I) Bashkimi (Liga II)

NË KROACI

Ismajli kthehet pas lëndimit

Ardian Ismajli/ Foto: NK Hajduk

6 Dhjetor, 2016 @9:21

Mbrojtësi i Kosovës i është kthyer stërvitjeve me ekipin e tij...

FA CUP - SHORTI I PLOTË

West Ham vs. City, Everton vs. Leicester

5 Dhjetor, 2016 @20:55

Nga shorti i mbajtur sonte për raundin e tretë (1/32), janë...

KRAHASIMI STATISTIKOR

Derbit europian, më së zbehti në Turqi

5 Dhjetor, 2016 @18:59

Mediat turke kanë bërë një grafikon të derbit të fundjavës...

POLDI

Podolski në këngë, në krye të top-listave

5 Dhjetor, 2016 @18:45

Futbollisti gjerman, Lukas Podolski, që aktualisht është pjesë e...

SVEN GORAN ERIKSSON

Ende ka punë për Erikssonin

5 Dhjetor, 2016 @18:32

Ish-trajneri i shumë skuadrave europiane, suedezi Sven Goran...

FEDERATA ANGLEZE

City dhe Chelsea në disciplinore

Foto: FA

5 Dhjetor, 2016 @18:27

Incidenti që ndodhi në fund të ndeshjes ndërmjet Cityt dhe...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës, dominon Premier Liga

5 Dhjetor, 2016 @16:31

Në skuadrën e zgjedhur nga stafi i Borozani.com për fundjavën që...

MILOT RASHICA

Rashica në 11-shen e javës

5 Dhjetor, 2016 @15:11

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, është...

SUSPENDIMI

4 ndeshje suspendim për Agueron

Foto: premierleague.com

5 Dhjetor, 2016 @15:02

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero, ka marrë 4 ndeshje...

CLUB WORLD CUP

Gati për Botërorin e klubeve

5 Dhjetor, 2016 @14:44

Tashmë dihen të gjithë pjesëmarrësit, por edhe orari i ndeshjeve...

BESA-LIRIA

Besa dominon dhe fiton, Liria 8 xhiro pa fitore!

16 Prill, 2017 @16:02

Besa ka shënuar fitore ndaj Lirisë sot në “Shahin Haxhiislami”...

FERIZAJ - DRENICA

Pa fitues mes Ferizajit e Drenicës

16 Prill, 2017 @16:00

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Ferizaji e Drenica kanë...

DRITA - TREPÇA 89

Lideri nuk gabon, ruan distancën

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @15:41

Pas fitoreve të Feronikelit dhe Prishtinës në ndeshjet...

BESA - LIRIA

Formacionet zyrtare: Besa - Liria

Borozani/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @14:22

Besa: Kolshi, Papuqi, Prekazi, Osmani, Emini, Dabiqaj, Qorraj,...

DRITA - TREPÇA 89

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça 89

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @14:07

Drita: Halimi, Haliti, Gashi, Kuka, Hashani, Sejdiu, Nexhipi, ...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga