Të gjitha lajmet

PËRCAKTOHEN ASISTUESIT E SHORTIT

Shorti në dorë të Maradonës

fifa.com

Shorti në dorë të Maradonës

22 Nëntor, 2017 @8:34

Kanë mbetur më pak se dhjetë ditë deri në shortin e fazës grupore të Kampionatit Botëror në “Rusia 2018”, ndërsa FIFA ka bërë të ditur sot edhe personat që do të tërheqin skuadrat nga vazot për të përcaktuar grupet.

Shiko: RREGULLAT, SHORTI, VAZOT

Laurent Blanc, Gordon Banks, Fabio Cannavaro, Cafu, Diego Forlan, Nikita Simonian, Diego Maradona dhe Carles Puyol do të jenë ish-futbollistët që do të tërheqin shortin, ndërsa më parë u bë e ditur se Gary Lineker dhe Maria Komandnaya do të jenë nikoqirë të natës në Pallatin Kremlin, më 1 dhjetor kur do të mbahet ceremonia për “Rusia 2018”.

BESIKTAS

Ekipi i parë turk, që përfundon grupin lider

Foto: besiktasjk/fb

22 Nëntor, 2017 @4:29

Besiktasi i Stambollit, është bërë ekipi i parë turk në histori...

GRUPI H

Spurs festojnë në Gjermani, Reali me goleadë në Qipro

21 Nëntor, 2017 @22:45

Një fitore e madhe e Tottenhamit në Gjermani sonte. Skuadra...

GRUPI E

Sevilla s’dorëzohet, lufta për kreun vazhdon

21 Nëntor, 2017 @22:44

Përkundër faktit që pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 0-3,...

7 NESËR + 1 PASNESËR

Duelet e xhiros XVI dhe referët kryesorë

BOROZANI/ A. P./Arkiv

21 Nëntor, 2017 @15:44

FFK sot ka publikuar terminet dhe zyrtarët e ndeshjeve të xhiros...

XHIRO XVI

Terminet dhe referët e xhiros XVI në Superligë

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

21 Nëntor, 2017 @15:40

FFK sot ka publikuar terminet dhe zyrtarët e ndeshjeve të xhiros...

FRIULI

Massimo Oddo prezentohet te Udinese

21 Nëntor, 2017 @14:26

As një çerek dite pa kaluar nga largimi zyrtar i Luigi del Nerit...

VENDIMET E DISCPILINORES

Dy ndeshje moslojë për lojtarin e Lirisë

21 Nëntor, 2017 @14:20

Futbollisti i Lirisë së Prizrenit, Rroni Gashi, është suspenduar...

KOSOVA U17 - AZERBEJXHANI U17

Vjen fitorja e parë e Kosovës U17 në Turqi

Foto: FFK

21 Nëntor, 2017 @14:08

Futbollistët e Kosovës U17 që po drejtohen nga Besnik Kollari,...

PREMIUMSPORT

Icardi drejt Realit!

Foto: inter.it

21 Nëntor, 2017 @13:49

Sulmuesi i Interit dhe Argjentinës, Mauro Icardi, do t’i bashkohet...

CHAMPIONS LEAGUE XHIRO V

Natë e madhe për Lindjen

21 Nëntor, 2017 @13:29

Kampionët e vendeve të Evropës Lindore mund të sigurojnë fazën...

LA GAZZETTA

Conte favorit, por pak e besueshme!

21 Nëntor, 2017 @0:32

Carlo Tavecchio, njeriu i parë i Federatës së Futbollit të...

DORËHEQJA

Pas selektorit, shkon edhe kryetari i Federatës

20 Nëntor, 2017 @13:11

Mediat e ndryshme tashmë raportojnë për dorëheqjen e kryetarit...

VAZHDON VJESHTA

Moti ndikon në mbylljen e stinorit vjeshtor

BOROZANI/Arkiv/E. D.

17 Nëntor, 2017 @10:38

Komisioni i Garave të FFK-së ka vendosur që pjesa vjeshtore e...

PRESENTERS

Nikoqirët e shortit për Botëror

17 Nëntor, 2017 @10:08

Ish-reprezentuesi i Anglisë, ndërsa tash udhëheqësi i emisionit...

DRAW FOR RUSSIA 2018 WORLD CUP

Vazot, para shortit për Botërorin “Rusia 2018”

Foto: fifa.com

16 Nëntor, 2017 @22:20

Me fitoren e Perusë ndaj Zelandës së Re janë kompletuar të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018