Të gjitha lajmet

GAME 2: WARRIORS - CAVS

Shpërthen Curry, gjysma e punës mbaroi

Foto: nba.com/warriors

Shpërthen Curry, gjysma e punës mbaroi

4 Qershor, 2018 @6:29

Golden State Warriors
Cleveland Cavaliers
Golden State Warriors 122 : 103 Cleveland Cavaliers
Stephen CURRY 33 pikë LeBron JAMES 29 pikë

Golden State Warriors nuk ka bërë edhe njëherë gabimin e ndeshjes së parë, përkundër se e fitoi edhe atë.

Qetë, me lojë të organizuar dhe me pikë që vinin nga çdo anë, kanë shënuar fitoren e dytë të serisë finale të NBA-së rehatshëm, duke e kryer gjysmën e punës drejt titullit kampion të radhës.

Çereku i dytë dhe ai i fundit ka qenë që ka bërë dallimin te Warriors, ndërsa Stephen Curry shënoi nëntë treshe radhazi për të shënuar rekordin me 85 të shënuara në finale.

PLAYOFF SKEMA

Curry përfundoi ndeshjen me 33 pikë të shënuara, 7 kërcime e 8 asistime. Kevin Durant dha 26 pikë, 9 kërcime e 7 asisitime, ndërsa 20 pikë të tjera shtoi Klay Thompson, që kaloi testin e fundit para ndeshjes dhe luajti lojën.

LeBron James në anën tjetër me një kërcim shtesë në ndeshje do të bënte triple-double. Kreu duelin e dytë final me 29 pikë, 13 asistime dhe 9 kërcime.

 

Kevin Love shënoi 22 pikë e 10 kërcime, por ishte nën mesataren e tij për tre pikë, duke shënuar vetëm 3 prej 8 të tentuarave. 15 pikë të tjera shtoi George Hill.

Warriors shfrytëzoi maksimalisht terrenin e vetë dhe çoi epërsinë, pritshëm, në 2-0. Seria tash bartet në Cleveland, ku ndeshja e radhës luhet më 7 qershor në ora 3 të mëngjesit. Ndërsa e katërta njejtë në Cleveland, më 9 qershor në ora 3 të mëngjesit, gjithashtu.

 

NGA KONFERENCA

Lue konfirmon, nis me Smithin

Foto: CavsNations/GoogleImages

3 Qershor, 2018 @23:51

Përkundër gafës së madhe që e bëri në ndeshjen e parë të...

WARRIORS

Iguodala mungon në duelin e dytë

Foto: nba.com

3 Qershor, 2018 @23:42

Aloja i Golden State Warriorsit, Andre Iguodala, do të mungojë në...

KOSOVA U20 - LISTA E GJËRË

31 të ftuar te Kosova U20 nga selektori Nestor

Foto: fiba.basketball

3 Qershor, 2018 @21:05

Kosova U20 që do të garojë këtë verë në kuadër të Evropianit...

MEDIA

Abdul-Jabbar: Lebron, legjendë e gjallë

Foto: nba.com & billboard.com

3 Qershor, 2018 @8:29

Nëse ka dikush që po e pëlqen dhe ia vlen të përmendet, është...

PAS DUELIT 1

Thompson dënohet me 25 mijë dollarë

3 Qershor, 2018 @8:17

Qendra e Cleveland Cavaliersit, Tristan Thompson, është dënuar me...

NBA FINALS - GAME 1

Warriors mbijeton pas vazhdimeve ‘grushtin’ e superJamesit

Foto: NBAt/fb

1 Qershor, 2018 @10:08

LeBron James ka dhënë gjithçka nga vetja. Ai ka kthyer Cleveland...

KOSOVA U18

30 të ftuar nga selektori Karabeg

Foto: fiba.com/arkiv

29 Maj, 2018 @17:34

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg...

FEMRAT U18

Shatri shpall listën e gjërë U18

Foto: fiba.com/arkiv

29 Maj, 2018 @17:27

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18 (Femrat), Fidan...

GAME 7: ROCKETS - WARRIORS

Curry-Durant s’lejojnë befasi! Finalja e katërt, e njejtë

Foto: nba/fb

29 Maj, 2018 @7:39

Kur kishin mbetur edhe 24 minuta lojë, Houston Rockets ishte në...

RED BULL REIGN - NATIONAL FINALS

Che Bar në Washington

Foto: RBReign/KS

28 Maj, 2018 @16:34

Skuadra e Che Barit ka shënuar fitore 7-4 në finalen kombëtare të...

NGA KONFERENCA

Lue konfirmon, nis me Smithin

Foto: CavsNations/GoogleImages

3 Qershor, 2018 @23:51

Përkundër gafës së madhe që e bëri në ndeshjen e parë të...

WARRIORS

Iguodala mungon në duelin e dytë

Foto: nba.com

3 Qershor, 2018 @23:42

Aloja i Golden State Warriorsit, Andre Iguodala, do të mungojë në...

MEDIA

Abdul-Jabbar: Lebron, legjendë e gjallë

Foto: nba.com & billboard.com

3 Qershor, 2018 @8:29

Nëse ka dikush që po e pëlqen dhe ia vlen të përmendet, është...

PAS DUELIT 1

Thompson dënohet me 25 mijë dollarë

3 Qershor, 2018 @8:17

Qendra e Cleveland Cavaliersit, Tristan Thompson, është dënuar me...

NBA FINALS - GAME 1

Warriors mbijeton pas vazhdimeve ‘grushtin’ e superJamesit

Foto: NBAt/fb

1 Qershor, 2018 @10:08

LeBron James ka dhënë gjithçka nga vetja. Ai ka kthyer Cleveland...

Të gjitha lajmet nga NBA