Të gjitha lajmet

1/2: VUSHTRRIA - PRISHTINA

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

18 Prill, 2018 @16:37

Vushtrria
Prishtina
Vushtrria 1 : 1 Prishtina
Daut MAXHUNI 48' Basit KHALID 99'

Stadiumi "Ferki Aliu", Vushtrri

Në një stadium të mbushur me tifozë në Vushtrri, Vushtrria e Prishtina luftuan mes vete për plot 120 minuta, e në fund kualifikimit iu gëzuan kryeqytetasit, të cilët e arritën kualifikimin për në finalen e Kupën së Kosovës falë golit të Basit Khalid në minutën e 9’ të vazhdimit të parë të ndeshjes. I njëjti lojtar e kishte shënuar golin e vetëm të ndeshjes edhe në përballjen e parë mes këtyre dy skuadrave në Pejë.

Për t’u përmendur nga ky takim ishte fakti që Vushtrria sot ishte pa Labinot Osmanin, lojtarin kryesor të skuadrës, lojtar ky që nuk ishte as në bankën rezervë.

Pjesa e parë kaloi pa gola, pjesë në të cilën Mankenda e pati mundësinë më të mirë për mysafirët, derisa për vendasit rast të volitshëm për shënim pati Topalli, gjuajtja e të cilit u prit nga portieri Bekaj i mysafirëve.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Në pjesën e dytë, epërsinë e vendasve e solli Daut Maxhuni, i cili shënoi në minutën e 48’ për 1-0, rezultat me të cilin u mbyll takimi, duke bërë që ndeshja të shkojë në vazhdime, pasi me këtë rezultat ishte mbyllur edhe ndeshja e parë para dy javësh.

E në vazhdime, ishte Basit Khalid i mysafirëve ai që ia dha kualifikimin kryeqytetasve. Khalid shënoi për 1-1 në minutën e 99’ të ndeshjes pas asistimit nga Januzi, ndërsa në pjesën e mbetur të vazhdimeve gola të tjerë nuk pati dhe kështu finalen e madhe të 27 majit e arriti skuadra e Prishtinës.

Në finale, Prishtina do të takohet me Vëllaznimin, i cili sot e eliminoi Drenicën në Gjakovë.

1/2: VËLLAZNIMI - DRENICA

Goli mysafir vendos, Vëllaznimi në finale

18 Prill, 2018 @16:00

Vëllaznimi në finale të Kupës së Kosovës! Pas barazmit 1-1 në...

KUPA E KOSOVËS

11-shet: Vushtrria-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @13:26

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu dhe ai i Prishtinës, Mirel Josa,...

KUPA E KOSOVËS

Sot përcaktohen finalistët, përfaqësuesit e mundshëm në Europa League

BOROZANI

18 Prill, 2018 @9:18

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen ndeshjet kthyese...

DFB POKAL

Bayerni me gol show në finale të Kupës

17 Prill, 2018 @21:43

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munchen, duke e mposhtur bindshëm...

KRISTAL ABAZAJ

Rekord transferi nga Superiorja - Abazaj në Anderlecht

Fotot: rsca.be

17 Prill, 2018 @10:53

Tregimi i sulmuesit Kristal Abazaj me Skënderbeun është...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

JAVA XXVI

Terminet për xhiron e XXVI në Ligën e Parë

16 Prill, 2018 @13:56

4 ndeshje të shtunën e 4 të tjera të dielën do ta kompletojnë...

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Caktohet stadiumi i finales së Kupës

BOROZANI/ E. D./Arkiv

26 Prill, 2018 @15:31

Përballja finale e Kupës së Kosovës në futboll, që do të vë...

CAKTOHEN DATAT

Barazhi i Superligës, në fund të majit

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

26 Prill, 2018 @15:24

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar sot datat e...

DËNOHEN TRAJNERËT PAS DERBIT

Batatina €1000, Isufi €300

Foto: KFLlapi/fb

26 Prill, 2018 @15:09

Janë gjobitur edhe trajnerët e dy ekipeve nga ndeshja derbi e...

LLAPI

Pa shikues si vendas, deri në fund të stinorit

KFLlapi/fb

26 Prill, 2018 @15:01

Skuadra e Llapit për shkak të incidenteve nga tifozëria në...

VENDIMET E KD

1500 euro dënim Lirisë

BOROZANI/Arkiv

26 Prill, 2018 @14:42

Për shkak të lëshimeve në organizim në ndeshjen e fundit si...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga